Viac FOTO nájdete TU!

Herečke Shannen Doherty prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka v roku 2015 po objavení hrčky v prsníku, ktorá sa ukázala ako rakovinová. Doherty podstúpila hormonálnu terapiu na boj proti rakovine, ale bola neúčinná a rakovina sa rozšírila do jej lymfatických uzlín.

Zdroj: instagram

Po ukončení remisie Doherty vo februári 2020 oznámila, že sa jej rakovina vrátila a tentoraz sa rozšírila do ďalších častí tela. Napriek ťažkej diagnóze a zlej prognóze, podľa ktorej herečke ostáva už len málo času, sa Shannen snaží s chorobou statočne bojovať a nepodliehať smútku.

Prostredníctvom sociálnej siete Instagram sa nesnaží len komunikovať s fanúšikmi, ale aj rozšíriť povedomie o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie. A v najnovšom príspevku sa rozhodla prehovoriť aj o niečom inom. Herečka v nedeľu zverejnila svoju fotografiu bez mejkapu, na ktorej pôsobí unaveným a smutným dojmom. Dôvodom jej frustrácie bol pravdepodobne fakt, že sa nedokáže stotožniť s aktuálnym ideálom krásy, ktorý akoby ženy tlačil k nereálnej dokonalosti a potláčaniu vlastnej prirodzenosti.

Zdroj: instagram

"Pozerala som dnes večer filmy a všimla som si, že je len málo ženských postáv, s ktorými by som sa mohla stotožniť. Viete, ženy bez výplní, bez botoxu, bez faceliftu. Ženy, ktoré ukázali svoju tvár a všetky skúsenosti, ktoré ich poznačili. Žila som. Páči sa mi, že som žila a že moja tvár odráža môj život. Prežila som veľa, áno, dal mi zabrať aj boj s rakovinou, ale aj viac než to. Hollywood sa nás snaží prilákať. Chcem vidieť ženy, ako som ja," uviedla k zverejnenému záberu, aby dodala odvahu aj ostatným ženám, ktoré nespĺňajú akési umelo nastavené štandardy hollywoodskeho ideálu krásy.

Anketa
Pristane to Shannen aj bez mejkapu?

Mohlo by vás zaujímať: