Keďže hlavná úloha britských monarchov spočíva v reprezentácii, Harryho polovička s divokými hereckými koreňmi musí na verejnosti pôsobiť dokonalo, čo v slovníku Alžbety II. to znamená „v absolútnom súlade s kráľovskou etiketou“. A keďže korunovaná hlava rodiny nechce nechať nič na náhodu, Meghan pridelila jej vlastnú vychovávateľku.

Kto je to Samantha Cohen? Pozrite si VIDEO:

Ale, babi, ja už som veľká! Nuž, také slová sa zrejme museli Meghan Markle objavovať v myšlienkach, keď sa dozvedela, že Alžbeta II. (92) povolala do zbrane jednu zo svojich najbližších spolupracovníčiek. Učiteľka dvornej etikety Samantha Cohen (49) bude šesť mesiacov Meghan cepovať a vtĺkať jej do hlavy, ako sa správa naozajstná aristokratka.

Meghan čaká šesťmesačný dril v podobe osvojovania si zložitých kráľovských spôsobov.
Meghan čaká šesťmesačný dril v podobe osvojovania si zložitých kráľovských spôsobov.
Zdroj: Getty Images

Učiť, učiť, učiť! Tak bude vyzerať najbližšieho polroka bývalej hviezdy seriálu Kravaťáci, ktorá sa 19. mája vydala za Alžbetinho milovaného vnuka, princa Harryho (33). Do parády si ju vezme „panter“, ako trojnásobnú prísnu lektorku Samanthu na kráľovskom dvore prezývajú. Cohenová začínala ako na tlačovom oddelení Windsorovskej dynastie a postupne sa vypracovala až na Alžbetinu favoritku. Je známa svojou drsnou úprimnosťou, je teda pravdepodobné, že najbližšie mesiace si študentka Meghan zapamätá až do smrti.

Samantha Cohen, sekretárka kráľovnej Alžbety II., sa dočasne presunie pod patronát Harryho a Meghan, aby čerstvú vojvodkyňu zo Sussexu naučila kráľovským mravom.
Samantha Cohen, sekretárka kráľovnej Alžbety II., sa dočasne presunie pod patronát Harryho a Meghan, aby čerstvú vojvodkyňu zo Sussexu naučila kráľovským mravom.
Zdroj: Profimedia
Čo všetko sa Meghan musí naučiť?
  • Ako sa správne obliekať – kratšie sukne sú zakázané, správna aristokratka nosí kostýmy alebo dlhšie šaty s pančuchami. Neodmylisteľným módnym doplnkom je klobúk, z praktického hľadiska zasa nesmú chýbať rukavičky, aby sa vojvodkyňa pri podávaní rúk niečím nenakazila.

  • Ako sa maľovať a akej kozmetike sa vyhýbať – nič výrazné, nič krikľavé. Zbohom, farebný lak na nechty či nebodaj gélový variant; takéto výstrelky kráľovná zásadne odmieta.

  • Technika správneho sedenia – čudovali by ste sa, ale pre monarchu je aj sedenie hotovou vedou. Kolená a členky musia byť pri sebe, noha cez nohu nehrozí.

  • Ako sa na verejnosti správať voči Harrymu – žiadne ťuťu-muťu! Každý síce vie, ako veľmi sa Meghan a Harryho milujú, ale na verejnosti to nemôžu preháňať.

  • Zásady stolovania – všetko, od príchodu do jedálne až po posledné sústo obeda či večere, je striktne dané. Harry a Meghan vchádzajú ako poslední, pri stole platí zasadací poriadok a priebeh stolovania sa riadi Alžbetinými rozmarmi. Ak nejaké jedlo odmietne, nedočká sa ho už nikto z prítomných. Keď doje ona, nikto iný už ďalej jesť nesmie.

Erb Meghan Markle
Erb Meghan Markle
Zdroj: twitter.com

Podobné témy na Pluska.sk: