FOTO NEVERLANDU NÁJDETE V GALÉRII

Neverland kúpil ešte začiatkom mesiaca americký podnikateľ Ronald Burke (68). Realitní agenti podľa agentúry AP označili tento obchod za zlodejinu. Burke totiž kúpil ranč s poriadnou zľavou. Za obrovský dom, ktorý leží v Kalifornii, zaplatil iba 18 miliónov eur. „V tom dome možno straší, ktovie, ale kupec ho získal za smiešnu cenu,” povedal realitný agent Ian Reed pre britský Guardian.

Šesťposchodový dom, v ktorom Jackson býval do roku 2009, bol postavený pred 40 rokmi. Nachádza sa v ňom tanečné štúdio, akvapark, kino pre 50 ľudí, jazero, tenisový kurt či železnica. Na pozemku mal aj zoologickú záhradu a kolotoče. Jackson si svoj „rozprávkový svet” s detskými atrakciami pomenoval podľa fiktívneho ostrova v knihe Peter Pan, na ktorom deti nikdy nedospejú. Tento zvrátený koncept jeho vysnívaného domova vzbudil pozornosť už v roku 2003, keď Jacksona obvinili prvý raz z pedofílie. Na ranči mal zneužívať deti, čo sa však nikdy nepotvrdilo. Polícia pri domovej prehliadke však našla fotografie malých detí a pornografický materiál.

Napriek tomu svojského Jacksona súdy v roku 2005 očistili a zbavili všetkých obvinení. Nálepky pedofila sa však až do svojej smrti nezbavil.

FOTO NEVERLANDU NÁJDETE V GALÉRII