Viac FOTO nájdete TU!

Diváci seriálového hitu Koruna spoločnosti Netflix ostali pri najnovšej sérii šokovaní. Doteraz sa totiž hovorilo o tom, že za rozpad manželstva princeznej Diany a princa Charlesa mohol jeho milostný vzťah s Camillou Parker Bowles. To je podľa všetkého aj ústredný motív novej série. Autori seriálu však zjavne nečakali, že pred premiérou novej série sa objavia celkom nové informácie. Ozval sa jeden z bývalých dôstojníkov kráľovskej ochranky páru, aby predstavil prekvapivo odlišnú verziu udalostí. Nové odhalenie priniesol britský denník Daily Mail.

Zdroj: Getty, Profimedia

Allan Peters tvrdí, že Charles sa s Camillou začal znova stretávať romantickým spôsobom, až keď zistil, že Diana mala vzťah s jeho kolegom z ochranky Barrym Mannakeem. Peters bol podľa informácií denníka práve ten, kto informoval Charlesa o afére jeho manželky.

„Populárna predstava je taká, že princ z Walesu počas svojho manželstva blúdil – a to rozhodne nie je ten prípad,“ tvrdí Peters, ktorý pre Dianu pracoval takmer desať rokov. „Prvá osoba, ktorá zablúdila, bola princezná. Keď sa dozvedel o jej pomere s Mannakeem, vrátil sa k pani Parker Bowlesovej“ Toto tvrdenie podporuje verziu udalostí Jonathana Dimblebyho. Vo svojej autorizovanej biografii Charlesa, publikovanej v roku 1994, Dimbleby uviedol, že Charles a Camilla obnovili svoje známosti až v roku 1986.

Zdroj: Internet

Mannakee začal chrániť Dianu v roku 1985. Ich románik sa údajne začal počas rybárskej výpravy v Balmoral toho roku. V roku 1986 bol zo svojej kráľovskej úlohy preložený do diplomatickej ochrannej jednotky. O rok neskôr sa Mannakee, vtedy 39-ročný, zabil pri záhadnej dopravnej nehode.

Anketa
Myslíte si, že princezná Diana bola neverná prvá?

Peters v novom dokumente CNN o Diane hovorí: „Začal som si všímať, že jej správanie je nezvyčajné, kedykoľvek sme blízko Mannakeeho. Tak som sa rozhodol s ňou o tom porozprávať." Napriek tomu, že ich manželstvo stroskotalo, Peters uviedol, že chyba nebola na strane ani jedného z nich. „Nikto nie je darebák. Podľa mňa je obeťou každý. Charles bol pod veľkým tlakom, aby sa oženil, a aj ona bola obeťou celého tohto procesu,“ dodal na záver.

Mohlo by vás zaujímať: