Princ Philip zomrel vlani 9. apríla vo veku 99 rokov, pre obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu sa však na pohrebnej bohoslužbe mohlo zúčastniť len 30 osôb, čiže najbližšia rodina. Rok po smrti monarchu je však pandémia na ústupe a na bohoslužbu tak namiesto 30 ľudí prišlo až 1 800 členov kráľovských rodín z celého sveta a rodinných príslušníkov – až na princa Harryho a jeho manželku Meghan, ktorí zostali v USA.

FOTO PRINCEZNEJ CHARLOTTE NÁJDETE V GALÉRII

Na spomienkovú udalosť zavítali na prekvapenie aj staršie deti Kate a Williama, princ George (8) a princezná Charlotte (6). Ich účasť na bohoslužbe bola veľkým prekvapením, keďže nikto až do poslednej chvíle netušil, že z auta spolu s Williamom a Kate vystúpia aj oni.

Braček, uč sa!

Charlotte a George držali svojich rodičov pevne za ruku a za sprievodu paparacov kráčali do Westminsterského paláca. Zatiaľ čo Charlotte venovala svojim obdivovateľom jemný úsmev, George bol celý čas bez nálady a pozeral sa viac do zeme než na ostatných.

Pirncezná Charlotte
Zdroj: WPA Pool

Keď Kate, držiac Charlotte za ruku, vstúpili do paláca, ochotne sa zvítali s arcibiskupom a podali si s ním ruky. George, na ktorého zrejme doľahol smútok za pradedkom, kráčal s vážnou tvárou za svojím otcom a spoločne sa usadili na miesto v druhom rade. V ich tesnom závese sa držala Charlotte s Kate, ktoré si zachovali tvár profesionálok, so všetkými si podali ruky a na miesta si sadli až neskôr. Počas bohoslužby sa však neupierali oči iba na roztomilé „princiatka”, ale aj na ich krásnu mamu, ktorá bola hotovým stelesnením elegancie. Kate prišla na bohoslužbu v čiernych bodkovaných šatách a na hlave mala elegantný čierny klobúk.

Prečítajte si aj: