Naša bezpečnosť je ich prácou! Na celom šírom svete nenájdete seriál, ktorý by sa mohol čo do úspešnosti a počtu zdemolovaných vozidiel porovnávať s megalomanskou Kobrou 11 – v originálnom znení Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei.

FOTO Pozrite sa, ako sa za 25 rokov zmenili hviezdy z Kobry 11: Semir, Tom, Ben, Engelhardtová, Andrea či komické duo Herzberger a Bonrath >>

Ako na bežiacom páse sa za 25 rokov na obrazovkách vystriedalo nielen 9 policajných komisárov, ale najmenej 3-tisíc rôznych vozidiel, ktoré v blízkosti neohrozeného Semira a jeho parťákovi búrali, horeli, vybuchovali a bohviečo ešte.

VIDEO: Seriálová zvučka, ktorú dôverne pozná väčšina Slovákov

Anketa
Sledovali ste (alebo stále sledujete) v televízii Kobru 11?

Turecko-nemecký herec Erdoğan Atalay (54) alias Semir Gerkhan je naozaj jediným prvkom v celom seriáli, ktorý zostal naprieč 25 sériami nemenný. Ani on však nebol súčasťou tímu diaľničnej polície od úplného začiatku. Sám prišiel ako náhradník za zastreleného komisára Inga Fischera v treťom dieli, ktorý debutoval v marci roku 1996.

Erdogan Atalay alias Semir Gerkhan, komisár kolínskej diaľničnej polície a neodmysliteľný člen Kobry 11.
Zdroj: Instagram/Erdogan Atalay, Getty Images

Ide o seriálový paradox – od toho momentu to bol totiž práve Semir, komu sa neustále menili parťáci, zväčša za dramatických podmienok. Poslednou veľkou zmenou Kobra 11 prešla v roku 2020, keď sa po boku Gerkhana po prvýkrát predstavila ženská kolegyňa.

Pozrite sa, akú SEXI parťáčku Semir najnovšie vyfasoval: Krásna tvárička a zadoček modelky! >>

Semir má veru doma čo vysvetľovať!
Zdroj: RTL

Koľko parťákov už Semir vystriedal?

  1. Johanes Brandrup alias Frank Stolte (1996 – 1997)
  2. Mark Keller alias André Fux (1997 – 1999)
  3. René Steinke alias Tom Kranich (1999 – 2003, 2005 – 2007)
  4. Christian Oliver alias Jan Richter (2003 – 2004)
  5. Gedeon Burkhard alias Chris Ritter (2007 – 2008)
  6. Tom Beck alias Ben Jäger (2008 – 2013)
  7. Vinzenz Kiefer alias Alex Brandt (2014 – 2016)
  8. Daniel Roesner alias Paul Renner (2016 – 2020)
  9. Pia Stutzenstein alias Viktória “Vicky” Reisinger (2020 – súčasnosť)

Zmeny v obsadení sa, samozrejme, diali aj vo vedľajších úlohách a fanúšikovia si musel odvyknúť od takmer celej pôvodnej zostavy. Šéfka polície Engelhardtová nakoniec odišla, Andrea – policajná sekretkárka a Semirova životná láska – sa pobrala na materskú a komickú dvojicu Bonratha a Herzbergera zastrelili.

FOTO Odpadnete, ako dnes vyzerá HOTTE HERZBERGER: Je ako chodiaci Santa Claus! >>

Dietmar Huhn alias Hotte Herzberger, bohužiaľ, nevydržal v seriáli večne. Aj jeho postava tragicky zomrela, podobne ako niekoľko Semirových spoločníkov.
Zdroj: RTL, Getty

Erdoğan Atalay tak nepochybne musí byť zvyknutý na to, že si neradno k nejakému kolegovi či kolegyni na pľaci vytvoriť citový vzťah. Napriek tomu si však na svoju druhú svadbu so 44-ročnou Katjou Ohnek v roku 2017 pozval Toma Becka a Daniela Roesnera alias komisárov Bena Jägera a Paula Rennera, ktorí mu počas divokých prestreliek v okolí Kolína nad Rýnom kryli chrbát.

Megalomanská Kobra 11:
8 000 000 divákov v priemere sleduje jednu epizódu, 400 000 eur stojí nakrúcanie jedného dielu, 3 000 áut už padlo seriálu „za obeť“, 16 kamier sníma akčné scény, 10 sekúnd seriálu sa rovná asi 10 hodinám celkovej práce, 3 týždne zhruba trvá nakrúcanie jednej časti

Sám Erdoğan v Kolíne – hlavnom dejisku Kobry 11 – žije a vychováva dve deti, dcéry Pauletu a Maris. Z účinkovania v jednom z najkultovejších seriálov vôbec sa mu peniaze len tak sypú – okrem honorárov totiž vlastní aj módnu značku Cobra Eleven, ktorú na internete každú chvíľu propaguje. Aktuálne si od nakrúcania dáva prestávku, ktorú si vynútila súčasná pandemická situácia. Leňošiť však doma nechce a zaumienil si, že počas voľna spíše vlastnú biografiu, ako uviedol pre nemeckú televíziu RTL, materský kanál Kobry 11.

VIDEO: Aj Semir musí sem-tam nechať umyť auto, hoci v seriáli ho zvyčajne zničí skôr než zašpiní...

FOTO Zošednutý Semir už nie je tým vitálnym policajtom, v súkromí dal sa na podnikanie: Na Kobre zarába vďaka mikinám a tričkám! >>

V rozhovore, ktorý postkytol práve pri príležitosti 25. výročia seriálu, prezradil aj to, čo si na na celom nakrúcaní užíval najviac. „Každú chvíľu sme vo vrtuľníku lietali okolo kolínskej katedrály. To sa sa mi naozaj páčilo,“ povedal dnes už 54-ročný herec. Na otázku, ktorého z exparťákov si obľúbil najviac, však odpovedať nechcel – s viacerými je však dodnes kamarát.

PREMENY HERCOV Z KOBRY 11:

Charlotte Schwab ako Anna Engelhardt
Zdroj: Getty Images, Instagram, RTL

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>