Viac FOTO nájdete TU!

Leonardo DiCaprio (47) je známym veľvyslancom OSN pre klimatické zmeny, ktorý túto otázku nazval najnaliehavejšou hrozbou, ktorej čelí celý náš druh. Ale zatiaľ, čo Leonardo DiCaprio vyzýva fanúšikov, aby konali ekologicky, sám trávil čas na jednej z najväčších svetových a najneekologickejších superjácht v hodnote 110 miliónov libier.

Zdroj: Profimedia

Super luxusná jachta, ktorá má na najvyššej zo šiestich palúb dokonca pristávaciu plochu pre helikoptéry, vyprodukuje podľa denníka DailyMail pri plavbe na vzdialenosť sedem míľ toľko uhlíka, koľko vyprodukuje priemerné auto za rok. 47-ročný herec už od Silvestra dovolenkuje neďaleko karibského ostrova St. Barts – ihriska pre svetových miliardárov – s priateľkou herečkou Camilou Morrone (24).

Anketa
Myslíte si, že to Leonardo dovolenkou na neekologickej jachte pokašľal?

Pár je ubytovaný už na spomínanej Vava II – najväčšej jachte vyrobenej v Británii, ktorú vlastní švajčiarsky farmaceutický miliardár Ernesto Bertarelli (46). Leonardovi a jeho vyvolenej tak počas dovolenky nechýba ani luxus v podobe posilňovne, bazéna, s „plážovým klubom“ a kinom. Ostáva tak otázka, prečo herec, ktorý investoval 75 miliónov dolárov na ochranu ohrozených druhov a pôdy pred developermi, zvolil tak ne- ekologickú dovolenku, za ktorú by mu žalúdok iste vyčistila aj jeho „kamarátka“ Greta.