Viac FOTO nájdete TU!

Herec sa v našich končinách preslávil hlavne vo filmoch Arthur: Ťažký život milionára, Smrť na Níle či v komédii Kopačky. Jeho filmovú kariéru však zatienili škandály, drogová závislosť a najnovšie aj obvinenia štyroch žien zo znásilnenia.

Russell Brand
Zdroj: Profimedia.sk

Herec a komik sa vraj na vrchole slávy správal aj v práci nevhodne, a to vyzliekaním, sexuálnymi poznámkami a agresívnym správaním. Brand popiera obvinenia, ktoré odhalili v spoločnom vyšetrovaní Sunday Times, Times a Channel 4's Dispatches, a tvrdí, že jeho vzťahy boli „vždy konsenzuálne". Herca však obvinili až štyri ženy, ktoré mal sexuálne zneužiť v rokoch 2006 až 2013. Jedna z obetí tvrdí, že ju Brand znásilnil bez kondómu pri stene vo svojom dome v Los Angeles. Uviedla, že Brand sa snažil zastaviť jej odchod, kým mu nepovedala, že ide na záchod. V ten istý deň bola ošetrená v krízovom centre pre znásilnenie, čo potvrdili noviny Times prostredníctvom lekárskych záznamov.

Mala len 16

Druhá žena zo Spojeného kráľovstva tvrdí, že ju Brand napadol, keď mal niečo po tridsiatke a ona mala 16 rokov a ešte stále chodila do školy. Tvrdí, že ju počas emocionálne zneužívajúceho a kontrolujúceho vzťahu označoval za „dieťa“. Tretia žena tvrdí, že ju Brand sexuálne napadol, keď s ním pracovala v Los Angeles. Tvrdí, že opakovane hovorila Brandovi, aby z nej zliezol, a keď nakoniec ustúpil, prevrátil sa a bol nahnevaný. Povedala, že sa jej vyhrážal, že ak o tom, čo sa stalo, povie niekomu inému, podnikne právne kroky.

Katy Perry & Russell Brand, keď tvorili pár.
Zdroj: Gettyimages

Štvrtá žena herca obvinila zo sexuálneho napadnutia v Spojenom kráľovstve a z fyzického a emocionálneho násilia voči nej. Herec pritom krátko pred zverejnením obvinení všetko poprel vo videu na sociálnej sieti. Tento 48-ročný muž povedal, že je presvedčený, že je predmetom „koordinovaného útoku", a že sa na túto záležitosť chystá pozrieť, pretože je „veľmi, veľmi vážna".

Viac FOTO nájdete TU!

Ďalšie tvrdenia uvedené v rámci vyšetrovania sa týkajú Brandovho údajne kontrolujúceho, zneužívajúceho a predátorského správania a nevhodného správania na pracovisku. Jeho postoj k ženám bol v rozhlasovej a televíznej produkcii „verejným tajomstvom“, uviedli zdroje pre Sunday Times. Od zverejnenia obvinení voči hercovi sa akoby roztrhlo vrece s ďalšími údajnými obeťami, ktoré sa hlásia k slovu. K správaniu herca sa však vyjadrovali slávne osobnosti už v minulosti.

Austrálska popová hviezda Dannii Minogue označila hanebného komika Russella Branda za „hnusného predátora“, ktorý „neprijal nie ako odpoveď“, takmer 20 rokov pred odhalením, že počas svojho života napadol viacero žien. Pre Mirror v roku 2006 na letnej párty Michele Watches povedala: „Je úplne šialený a tak trochu odporný predátor. Rozhodne si nemyslím, že svoju závislosť od sexu vyliečil, to je isté."

Otec sa ho zastal

Otec Russella Branda dnes obhajoval svojho syna pred tvrdeniami, že roky zneužíval ženy. Brand starší dnes zaútočil na „nedokázané“ obvinenia o svojom synovi a naznačil, že temné sily vrátane BBC proti nemu vedú „vendetu“, keďže sa prihlásilo viac žien, ktoré ho obvinili zo zneužívania. Otec mal v živote herca významné postavenie hlavne z hľadiska jeho sexuálneho života. Ako mladému mu mal napríklad zaplatiť prostitútku, s ktorou prišiel o panenstvo. Jeho syn sa mu tak zdá úplne v poriadku a obvinenia žien považuje za frašku.

Prečítajte si tiež: