Viac FOTO nájdete TU!

V roku 2015 si miliardár a Saudskoarabský princ Mohammedom Bin Salmanom, ktorý kúpil nehnuteľnosť za ohromných 230 miliónov libier s rozlohou 4645 štvorcových metrov. Jeho novým sídlom sa tak stal romantický francúzsky zámok Chateau Louis XIV v Louveciennes, neďaleko Versailles, ktorý bol postavený v rokoch 2008 až 2011 podľa francúzskych hradov zo 17. storočia.

Zdroj: Twitter

Zámok z čias minulých je vybavený najmodernejšími technológiami od klimatizácie, osvetlenie, zvukovými systémami či fontánami, ktoré sa ovládajú prostredníctvom aplikácií v Iphone. V zámku sa nachádza vinná pivnica, do ktorej sa zmestí neuveriteľných 3-tisíc fliaš vína, vnútorný bazén pripomínajúci luxusné kúpele, vlastný nočný klub na zábavu s priateľmi, meditačná miestnosť či dokonca akvárium so žralokmi, umiestnené pod podlahou.

Zdroj: Magali Delporte / eyevine

Zámok majiteľovi a hosťom ponúka aj neobmedzené množstvo zábavy a relaxu v podobe vonkajších bazénov, súkromného ​​kina, squashového kurtu a dvoch tanečných sál. Interiér pri tom zdobia drahé umelecké diela, zlaté dvere a luxusný nábytok. Zdobenie a detaily sú pri tom inšpirované Versailleským palácom. Čo poviete, vedeli by ste si predstaviť život v tomto zámku?

Anketa
Páči sa vám interiér zámku za 230-miliónov?

Prečítajte si tiež: