V budúcoročnom „Pirelli“, ktorý síce nie je taký kontroverzný ako pred desiatkami rokov, ale ani nie taký konzervatívny ako ten s Emmou Watson z roku 2020, sa objavia hviezdy zvučných mien. Nafotiť sa dali napríklad Ashley Graham (35), Lila Moss (20), Cara Delevingne (30) alebo Emily Ratajkowski (31).

Akty celebrít pre kalendár Pirelli nájdete v galérii »

Najnovšie už 48. vydanie sa nesie v tóne mágie – pretože každé vydanie musí mať svoj motív, svoju tému, svoje zadanie. A výsledok, vážení, ako vždy stojí za to. Séria nesie názov Milostné listy múzam a predstavili ju v múzeu súčasného umenia Pirelli Hangar Bicocca v Miláne. Autorkou fotografií je Emma Summerton, ktorá kalendár venovala svojim múzam, teda ženám, ktoré ju viedli a inšpirovali.

Bella Hadid ako tajomná kráľovná noci dokonale stvárnila mesačnú pani. Fotografka sa inšpirovala úspešnými ženami, ktoré sú jej múzou.
Zdroj: instagram

Séria obsahuje celkovo 28 fotografií, ktoré nesú temný odkaz ako Havrania kráľovná či Temná bohyňa noci. Pri starších ročníkoch boli fanúšikovia tohto umenia zvyknutí na nahé akty, ktoré však po rokoch vystriedali tematické fotografie. Sexi pózy a erotický podtón však nechýbajú.

Anketa
Páčia sa vám najnovšie fotografie kalendára Pirelli?

História Pirelli kalendára siaha do roku 1964 a prvé vydania boli považované za veľmi pikantné, keďže obsahovalo nahotu. Pre legendárny kalendár sa v minulosti vyzliekol rad modeliek a herečiek – Kate Moss (48), Miranda Kerr (39) či česká kráska Karolína Kurková (38). Otcom celého projektu bol britský umelecký riaditeľ Derek Forsyth, ktorý chcel na fotkách krásne ženy namiesto pneumatík.