Viac FOTO nájdete TU!

Coco Chanel, vlastným menom Gabrielle Chanel bola francúzska módna návrhárka, ktorá je považovaná za kľúčovú osobnosť v oblasti utvárania šatníku modernej ženy. So svojou "haute couture" udávala od polovice 20. storočia tón svetovému módnemu priemyslu. Narodila sa 19. augusta 1883. Jej cesta na výslnie nebola ľahká a Gabrielle si v živote pretrpela veľa bolesti a sklamania.

Coco Chanel
Coco Chanel
Zdroj: Getty Images

Výsledkom jej celoživotnej snahy nie je len módne impérium, ktoré dodnes ovláda prehliadkové móla a určuje módny smer, ale aj jej rozsiahly osobný majetok. Medzi ten patrí aj krásny kaštieľ Rosehall Estate v blízkosti mesta Lairg v Škótsku. Má 22 izieb, 700 hektárov pôdy a jeho cena je tri milióny libier. Lesk a slávu by ste na tomto mieste však dnes hľadali márne. Historický kaštieľ v krásnom prostredí škótskeho vidieka už roky chátra a pohľad do jeho interiéru doslova láme srdce.

Zábery zo sídla so zašlou slávou sa podarilo zachytiť miestnym obyvateľom, ktorí vnikli na pozemok. Vznikli tak nezvyčajné zábery v rozpadajúceho sa kaštieľa, ktoré bolo kedysi hniezdom lásky Coco Chanel.

V Rosehall Estate v blízkosti mesta Lairg v Škótsku bol domovom legendárnej módnej návrhárky v 20. rokoch 20. storočia - medzi slávnych hostí v 22-izbovom dome patril aj jej milenec Hugh Grosvenor, vojvoda z Westminsteru a jej priateľ Winston Churchill.