Napĺňa sa temná predpoveď o živote Meghan Markle? Harryho manželka pre americký denník New York Times opísala moment, kedy podľa vlastných slov vedela, že prechádza potratom. Počas toho, v júli menila Archiemu plienku, zacítila v podbrušku silné pichnutie a kŕče. To, že bola vtedy druhýkrát tehotná, prezradila až teraz. O svoje dieťa, bohužiaľ, nakoniec prišla.

Z vysnívaného paláca miesto hrôzy? Pozrite si FOTO z prepychovej vily, kde Meghan prišla o druhé dieťa >>

„Zosypala som sa na zem, s Archiem v náručí. Spievala som mu uspávanku, aby som ho upokojila – v ostrom kontraste s tým, ako som sa cítila,“ opísala Meghan osudný deň, ktorý sa začal rovnako ako každý iný. Mamička ráno vstala, nakŕmila psov, postarala sa o Archieho a potom si dala vlasy do gumičky. Následne sa vrátila k synovi, aby ho vzala z kolísky. Potom prišla bolesť...

Meghan priznala potrat v článku, ktorý uverejnila vo webovom vydaní denníka New York Times. „Cesta k uzdraveniu sa možno začína len tromi jednoduchými slovami: Si v poriadku?“ píše vojvodkyňa.
Zdroj: reprofoto NY Times

VIDEO: Meghan sa svetu počas pandémie prihovára zo svojej luxusnej obývačky

Harry odviezol Meghan do nemocnice, no po niekoľkých hodinách sa manželia museli vysporiadať s doteraz najväčšou životnou ranou, akú spolu zažili. „Videla som Harryho, jeho srdce roztrieskané na tisíc kúskov, ako sa zúfalo snaží poskladať črepiny toho môjho,“ citovali britské médiá bolestivú spoveď vojvodkyne zo Sussexu. „Nevedeli sme si predstaviť, ako sa z toho dostaneme...“

Pred Meghan prišla dvakrát o svoje bábätko aj  Zara Tindall, vnučka kráľovnej Alžbety II. V roku 2001 zasa potratila Sophie, grófka z Wessexu, manželka Alžbetinho najmladšieho syna.

Potraty sú v spoločnosti stále tabu

Meghan vraj článok zverejnila práve teraz kvôli tomu, aby mohli Američania zasvätiť tradičný Deň vďakyvzdania, ktorý trávia s blížnymi, trom jednoduchým slovám: „Si v poriadku?“ Pandémia totiž mnohých priviedla na pokraj zrútenia. „Desať či dvadsať zo sto žien si prešli potratom, napriek tomu je debata o tejto téme tabu. Ľudia to vnímajú ako hanbu, s ktorou sa musia popasovať sami,“ ozrejmila Meghan. Dôležité podľa nej je, aby sme sa viac starali o druhých a zaujímali sa o ich trápenie.

Meghan počas turné v Afrike v roku 2019.
Zdroj: Pool

„V roku 2019 sme s Harrym navštívili v rámci kráľovského turné Afriku. Bola som vyčerpaná a jeden z reportérov si to všimol. Spýtal sa ma, či som v poriadku. Odpovedala som mu: ´Ďakujem, veľa ľudí sa ma na to už nepýta´,“ spomína vojvodkyňa na svoju reakciu, ktorá pred rokom vyvolala v médiách mimoriadny ohlas. Každému totiž bolo jasné, že Harryho manželka tak pasívne vyjadruje nespokojnosť a naznačuje, že sa o ňu ostatní členovia monarchie veľmi nezaujímali – konkrétne o to, ako všetko zvláda.

Meghan sa zamýšľala aj nad poslednými chvíľami Afroameričana Georga Floyda, ktorý zomrel po tom, čo mu policajt pri zatýkaní takmer osem minút kľačal na krku, a nad demonštráciami, ktoré jeho smrť vyvolala.

Herečka Meghan Markleová, ktorá je rodáčkou z Los Angeles, sa za princa Harryho vydala v máji 2018 a o rok neskôr sa im narodil syn Archie. Začiatkom tohto roka manželia oznámili, že plánujú viesť nezávislejší život a financovať si ho sami. Vzdali sa kráľovských povinností a chcú si budovať vlastnú kariéru.

Harry je šiesty v poradí nástupníctva na britský trón. Aj keď sa vzdal povinností v rámci kráľovskej rodiny, zostal mu titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

Prečítajte si aj: