Viac FOTO Dominika v Cannes nájdete TU!

Neriadená strela zo Slovenska. Aj takto by sa dal opísať 24-ročný režisér Dominik György (24), ktorý tri roky usilovne pracoval na prvom celovečernom filme - vojnovej dráme Dom uprostred.

Dominik György stvárnil Kurta v seriáli Iveta.
Zdroj: instagram @dominik.gyorgy

A veru, vyplatilo sa. Dominik totiž zbalil kufre, zopár extravagantných outfitov a spolu s producentkou Líviou Filusovou sa vybral do veľkého sveta na filmový veľtrh Marché du Film v Cannes. „Dom uprostred zarezonoval medzi zahraničnými koproducentmi a partnermi a momentálne pokračujú rokovania o ich zahraničnej spolupráci na projekte. O filme sa dokonca písalo v najdôležitejšom časopise festivalu Cannes Market News, v ktorom čo i len o jeden stĺpček bojujú všetci filmári z celého sveta," uviedol Dominik.

Režisér Dominik György
Dominik György vyštudoval hranú filmovú réžiu na FAMU v Prahe, kde bol prijatý ako jeden z najmladších uchádzačov za posledných 40 rokov. Slovenskí diváci ho poznajú aj ako Kurta, priateľa Milana Ondríka zo seriálu Iveta TV JOJ.

Film bude mať na Slovensku premiéru v roku 2025 a v hlavných úlohách sa predstavia napríklad Klára Issová či Marek Fašiang.

Článok pokračuje na ďalšej strane