Staršia „garda“ monarchov, vrátane kráľovnej a jej dvoch detí, v počte pracovných dní s prehľadom prekonali podstatne mladšie generácie, ktoré nepohli prstom viac než bolo nutné.

Hanba, nechali na seba robiť starších! Viacero mladších členov kráľovskej famílie začína rok 2019 s poriadnym čiernym fľakom pri svojom mene. V rebríčku najväčších workoholikov britskej aristokracie sa totiž princovia Harry a William či vojvodkyne Kate a Meghan umiestnili na spodných priečkach. Naopak, ich podstatne starší rodinní príslušníci poriadne „zamakali“.

Princ Charles, kráľovná Alžbeta a princezná Anna.
Princ Charles, kráľovná Alžbeta a princezná Anna.
Zdroj: Getty Images

Už tretí rok po sebe bola najsvedomitejšou členkou monarchie dcéra kráľovnej Alžbety, princezná Anna (68). Po nej si povinnosti ukážkovo plnil aj princ Charles (70) a nezaostávala ani samotná kráľovná Alžbeta II.

Britániu však prehľad toho, kto v roku 2018 pracoval najviac, veľmi nepotešil. Zúčastňovať sa na rôznych akciách, zvítať sa tam s fanúšikmi a párkrát sa usmiať do objektívu sú v podstate jedinými starosťami členov panovníckej dynastie – a aká je to vizitka pre monarchiu, keď sa ukázalo, že aj takáto triviálna pracovná náplň je mladým zaťažko?

Pozrite si rebríček najpracovitejších (a najlenivejších monarchov) za rok 2018:

(nájdete ho na ďalšej strane)