Viac FOTO nájdete TU!

Britská kráľovná Alžbeta II. zo zdravotných dôvodov zrušila plánovaný program a v nedeľu sa nezúčastnila na tradičnom obrade na počesť vojakov padlých vo svetových vojnách. Na verejnosti sa pritom mala ukázať prvýkrát po troch týždňoch, ktoré na odporúčanie lekárov strávila oddychom. Dôvodom jej neúčasti je podľa vyhlásenia Buckinghamského paláca "presilený chrbát".

Zdroj: WPA PoolAlžbeta (95) mala z balkóna sledovať obrad a omšu za vojnových veteránov. "Kráľovná má presilený chrbát, a preto sa dnes ráno s veľkou ľútosťou rozhodla, že sa nezúčastní na dnešnej spomienkovej omši pri Kenotafe (pomníku padlým v centre Londýna)," napísal palác vo vyhlásení a dodal: "Jej veličenstvo je sklamané, že bude na omši chýbať."

Anketa
Myslíte si, že je kráľovná Alžbeta v poriadku a zvládne vládnuť krajine?

Jej miesto na balkóne tak zastúpila 40-ročná vojvodkyňa Kate. Napriek tomu, že sa úlohy zhostila s gráciou a eleganciou, ktorá je vojvodkyni vlastná, na jej tvári bolo vidieť smútok a znepokojenie. Zatiaľ čo vojvodkyňa zaujala svoje miesto na balkóne, odkiaľ sledovala ceremóniu, jej manžel princ William sa spolu s otcom Charlesom zhostil pokladania vencov k pamätníku.

Prečítajte si tiež: