Medzi Gaultierove najslávnejšie ikony patria sestry Hadidové, Dita Von Teese, Irina Shayk, Naomi Campbell a, samozrejme, Madonna.

Gaultier svoje modelky niekedy radšej vyzliekal ako obliekal: TOP outfity z jeho kreatívnej dielne! >>

Práve jej extravagantný korzet so špicatým poprsím, ktorý na sebe mala počas turné „Blond Ambition“ v roku 1990, sa zapísal do histórie. V roku 2012 sa v londýnskej aukcii predal za 52-tisíc dolárov.

Koncerty aj Met Gala

Odvtedy Madonna s Gaultierom spolupracovala ešte niekoľkokrát, napríklad v roku 2006, keď v Madison Square Garden vystúpila v pánskom kostýme. Naposledy si jeho šaty obliekla na Met Gala spred štyroch rokov, keď sa jej čierna róba na štýl práve ovdovenej kráľovnej stala stredobodom pozornosti.

Zdroj: Getty

Vytiahol sa aj na Oscaroch

Jeho kreácie na červenom koberci propagovali aj speváčka Kylie Minogue či herečka Marion Cotillard, ktorá si dokonca v bielych šatách od Gaultiera prevzala v roku 2008 Oscara v kategórii najlepšej herečky.

Zdroj: Getty

Ikonický outfit z Piateho elementu

Ba čo viac, aj ikonický outfit Milly Jovovich zo sci-fi klasiky Piaty element pochádza práve z hlavy Jean-Paula.

Zdroj: Getty

So svetom „haute couture֧“, teda „vysokého krajčírstva“, sa Gaultier rozlúčil v roku 2020 veľkolepou a poriadne divokou prehliadkou na doskách divadla Châtelet v Paríži. Najslávnejšie diela Gaultiera vtedy predvádzali modelky, s ktorými v minulosti spolupracoval najčastejšie, ako napríklad Karlie Kloss či Bella Hadid.

Prečítajte si tiež: