Viac FOTO nájdete TU!

Herec Paul Grants sa nachádzal na stanici King Cross, z ktorej slávneho fiktívneho nástupišťa 9 a 3/4 odchádzal každý september Harry Potter do Rokfortu. Pred budovou mal ťažký kolaps, sanitka ho odviezla do nemocnice a skončil na prístrojoch, kde bol vyhlásený za klinicky mŕtveho. Jeho rodina ho po dlhom váhaní v nedeľu nakoniec odpojila od prístrojov a ukončila tak jeho trápenie. Príčina jeho smrti však nateraz nie je známa.

Zdroj: Profimedia

Iróniou je, že len niekoľko týždňov pred smrťou priznal v rozhovore na rovnakom mieste svoj dlhoročný boj s alkoholom a drogovou závislosťou. Herec v rozhovore na londýnskej stanici King's Cross minulý mesiac vysvetlil, ako minul svoje peniaze na sexuálne pracovníčky a drogy, uvádza britský Daily Mail. „Môžem piť celý zasraný deň alebo mesiac, ale nie som od toho závislý," uviedol v rozhovore.

Herec, ktorý bol známy najmä vďaka úlohám škriatka v Gringottovej banke v sérii Harry Potter a vedľajšej postave v Star Wars: The Rise of Skywalker, bojoval so závislosťou od drog. V živote sa stretával aj s ťažkou závislosťou od marihuany a kokaínu. Svet obleteli snímky, na ktorých konzumuje vo veľkom drogy nielen doma, ale pokojne si šnupne nejaké to povzbudzovadlo priamo na ulici.

Zdroj: LucasFilm

Zdroje blízke hercovi tvrdia, že Grantsova závislosť sa začala po tom, čo ho zasiahla tragédia v osobnom živote, ktorá ho priviedla na temnú cestu užívania návykových látok. Herec údajne siahol po drogách, aby sa vyrovnal s bolesťou, a odvtedy sa mu to vymklo spod kontroly.

Prečítajte si aj: