Len nedávno sa pritom objavili špekulácie o tom, že k rovnakému kroku by mohlo dôjsť aj v prípade ďalšej silnej mužskej postavy strieborného plátna – Jamesovi Bondovi.

FOTO: Zahrala si dominu aj robota: Herečka Phoebe Waller-Bridge, ktorá bude novým Indiana Jonesom! >>

Daniel Craig (53) totiž nedávnou premiérou filmu Nie je čas zomrieť ukončil svoju špiónsku kariéru a budúci rok sa za neho začne hľadať náhrada. Craig v kultovej úlohe agenta 007 končí po dovedna piatich filmoch, rovnako ako Harrison Ford, ktorý svoju labutiu pieseň momentálne ešte len nakrúca a premiéru by mala mať na budúci rok.

Zatiaľ čo pri akčnom hrdinovi Jamesovi Bondovi sa však o výmene pohlavia ani len nepremýšľa, opačná situácia podľa zahraničných médií nastala v prípade Indiana Jonesa.

Očakáva sa, že práve piaty diel, v ktorom Phoebe Waller-Bridge účinkuje, objasní, akým spôsobom táto herečka nahradí 79-ročného Forda v titulnej úlohe. Žeby bola utajenou dcérou Indiana Jonesa, ktorá po ockovi prevezme rodinný biznis vykrádanie hrobiek? Tak či onak, v ďalších filmoch by sa mohol vrátiť aj herec Shia LaBeouf (35), ktorý v štvrtej časti stvárnil Indyho syna Mutta.

Anketa
Čo hovoríte na to, že novým Indiana Jonesom bude (zrejme) žena?

Nové diely tak celkom pokojne môžu pojednávať o nových dobrodružstvách Jonesových potomkov. Nateraz však ide len o špekulácie, hoci zmena hlavnej hviezdy už vyzerá ako istá vec.

Phoebe tak čaká obrovská výzva, do veľkej miery aj preto, lebo fanúšikovia z takejto obrovskej premeny vôbec nadšení nie sú. Schopnosti a talent však na to čiernovlasá herečka určite má; okrem toho, že si zhodou okolností zahrala aj v Craigovom poslednom Jamesovi Bondovi, účinkovala aj v snímke Solo z univerza Hviezdnych vojen a je hlavnou hviezdou komediálneho seriálu Potvora (Fleabag). Okrem toho stvárňuje jednu z vedľajších postáv aj v seriáli Temné hmoty, ktorý vysiela televízia HBO.

Pozrite si aj: