Keď motorkársky veľtrh, tak jednoznačne na motorke! Novozvolený český prezident Petr Pavel opäť ukázal svoju lásku s dvojnohým tátošom. V Prahe totiž otvoril spomínaný veľtrh vo veľkom štýle.

Fotografie Petra Pavla ako drsňáka na motorke nájdete v galérii »

Počas jeho jazdy a príchodu sa ho podarilo nafotiť šikovným fotografom, hoci na začiatku nebolo hneď jasné, ktorý motorkár je práve prezident. Okrem neho totiž prišla i jeho osobná ochranka, ktorá taktiež dorazila na motorkách. O Pavlovi sa vie, že motorky miluje a sú jeho vášňou roky rokúce. „Veľmi som sa tešil na to, že dnes vytiahnem motorku, už ma svrbeli ruky. Budem sa tešiť, keď sa v priebehu roka budeme stretávať na rôznych motorkárskych akciách. Užite si to a hlavne bezpečne,“ povedal zvolený prezident po príchode.

Prezident miluje motorky už od mladých čias. Ako sám spomína, prvú si kúpil ešte ako tínedžer z peňazí za brigády. Nanešťastie mu dlho nevydržala, keďže mal po pár mesiacoch nehodu a motorka bola skoro zdemolovaná. Záľuba mu vydržala až do súčasnosti, na motorke sa pravidelne fotil počas svojej prezidentskej kampane. Ktovie, či mu bude umožnené aj počas jeho funkcie užívať si tento koníček naplno.

Novozvolený český prezident Petr Pavel (61) je teda poriadny drsniak. Svoju lásku k motorkám ukázal najnovšie v centre Prahy a na mašine prišiel odštartovať motorkársky veľtrh. V pätách mu bola jeho ochranka, samozrejme, tiež na motorkách.
Zdroj: blesk
Anketa
Patríte k milovníkom motoriek?

Podľa českého denníka sa táto otázka už preberala aj s Českou políciou. Tá už skôr sľúbila, že sa mu pokúsi vyjsť v ústrety. "Čo sa týka jazdy chránenej osoby na motocykli, príslušníci Útvaru pre ochranu prezidenta Českej republiky sú pripravení zaistiť vysoký bezpečnostný štandard aj pri tejto aktivite," uviedol hovorca českého Policajného prezídia Jozef Bocán.

Prečítajte si tiež: