Viac FOTO nájdete TU!

Virgil Abloh, ktorý sa zapísal do histórie ako prvý černošský umelecký riaditeľ Louis Vuitton, zomrel vo veku 41 rokov po tajnom dlhoročnom boji s rakovinou. Módny zázrak, manžel a otec dvoch detí, ktorý obliekal najslávnejšie krásky ako Kim Kardashian, Hailey Bieber či sestry Bellu a Gigi Hadid, bojoval so zriedkavou formou rakoviny - srdcovým angiosarkómom. Chorobu mu diagnostikovali ešte v roku 2019. Vo vyhlásení Ablohovej rodiny na jeho instagramovom účte sa uvádza, že návrhár uplynulé dva roky bojoval so zhubným a vysoko invazívnym nádorom krvných ciev.

„Od určenia diagnózy v roku 2019 sa rozhodol bojovať v súkromí. Podstúpil množstvo náročných liečebných postupov. Napriek tomu viedol niekoľko významných inštitúcií v oblasti módy, umenia a kultúry," napísala jeho rodina na sociálnej sieti.

„Všetci sme šokovaní touto hroznou správou, Virgil nebol len geniálny dizajnér, vizionár, bol to aj muž s krásnou dušou a veľkou múdrosťou," uviedol vo vyhlásení výkonný riaditeľ Louis Vuitton Bernault Arnault, ktorý Abloha nazval geniálnym dizajnérom a vizionárom. Príbeh celebritného módneho guru je o to dojemnejší, že Virgil nikdy módny dizajn neštudoval. Abloh sa narodil 30. septembra 1980 v Chicagu a vyrastal v Rockforde v štáte Illinois. Vyrastal v pomerne skromných podmienkach a šiť sa naučil od svojej mamy. Život mu zmenilo stretnutie s raperom Kanyom Westom v roku 2003, keď si všimol jeho talent a zoznámil ho s manažérom Johnom Monopolym. Čoskoro sa stal členom jeho tvorivého tímu.

Anketa
Boli ste fanúšikom tohto slávneho návrhára?

O tom, že do módneho neba odišla vzácna osobnosť a geniálny umelec, svedčia aj reakcie najslávnejších módnych návrhárov. Hold mu zdali módne esá ako Donatella Versace, Marc Jacobs, Gucci aj Giorgio Armani. „Virgil, strácam slová. Svet prišiel o módnu superstar. Inovátora. Tvorcu historických kníh. V tento tragický deň myslím na všetkých tvojich blízkych," uviedla na sociálnej sieti módna návrhárka Donatella Versace k ich spoločnej fotografii.

Prečítajte si tiež: