Princezná Diana bola zvyknutá, že svoje narodeniny oslavovala osamote. Princ Harry a William boli väčšinou 1. júla ešte v internátnej škole a posledné, čo chcela, bolo tráviť svoj veľký deň s manželom, ktorý ju podvádzal. Ľudia však na princeznú mysleli aj po rozchode s Charlesom a na jej posledné narodeniny ju zasypali hŕbou kytíc a pohľadníc. „Len dopoludnia jej prišlo vyše 300 narodeninových pohľadníc a po sedemdesiatej kytici sme ich už prestali počítať," cituje Daily Mail zdroj z paláca. 

NIKDY NEVIDENÉ FOTO DIANY V GALÉRII

Výročie narodenia princeznej oslavujú aj ľudia v Londýne

Fanúšik kráľovskej rodiny John Loughrey pózuje pred bránami Kensingtonského paláca 1. júla 2021 v Londýne. Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynulo vo štvrtok 1. júla 2021, 60 rokov.
Zdroj: Frank Augstein

Okrem obdivovateľov Diany a fanúšikov rodiny jej zablahoželala aj svetová smotánka. Azda najvýstrednejším bol  slobodný americký magnát a miliardár  Teddy Forstmann, ktorý princeznú požiadal o ruku. Podľa Diany išlo iba o strategický ťah, pretože Forstmann mal zálusk o americké prezidentské kreslo. Ani odmietnutie však miliardára nezastavilo a od toho obdobia posielal Diane kvety pravidelne raz za týždeň. 

Fanúšik kráľovskej rodiny John Loughrey pózuje pred bránami Kensingtonského paláca 1. júla 2021 v Londýne. Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynulo vo štvrtok 60 rokov.
Zdroj: Frank Augstein

Na narodeniny Diany nezabudol ani jej ďalší nápadník. Britský podnikateľ Gulu Lalvani jej navrhol, že sa hocikedy môže zastaviť u neho v jeho luxusnom dovolenkovom dome v Thajsku. Diana to však slušne odmietla, keďže mala oči len pre Dodiho. Medzi gratulantmi bol prekvapivo aj Donald Trump, ktorý poslal Diane do paláca množstvo ruží a orchideí avšak s menším oneskorením, až dva dni po jej narodeninách. Keďže Diana nemala Trumpa v láske, kvety odniesla na kliniku Knightsbridge, kam chodia na výplach hrubého čreva. 

Prečítajte si aj: