Sandokáááán, Sandokáááán, veľký vládca a pán oceánu...! Znelku z kultového, 6-dielneho talianskeho mini-seriálu má väčšina z nás zakorenenú kdesi hlboko v pamäti. Hlavnú rolu atraktívneho piráta, ktorý sa vám dokázal svojím hlbokým pohľadom pozrieť hlboko do duše, prvýkrát stvárnil v roku 1976 dnes už takmer 75-ročný herec Kabir Bedi.

FOTO PREMENY hercov zo Sandokana: Takto dnes vyzerajú slávny pirát a jeho láska, Perla z Labuanu Marianna! >>

Sekundovala mu očarujúca francúzska herečka Carole André (67), ktorá si zahrala Sandokanovu lásku Mariannu, prezývanú Perlou Labuanu.

V našich končinách sa Sandokan dostal do televízie až v roku 1983. V českom znení ho predaboval Viktor Preiss, pričom chytľavú ústrednú skladbu prespievali  Petr Kotvald a Stanislav Hložek.

Vďaka úspechu, ktorý Bedimu rola bojovníka proti britskej kolonizácii priniesla, si svoju najslávnejšiu postavu zopakoval ešte dvakrát: V Sandokanovom návrate z roku 1996 a o rok neskôr aj v celovečernom filme Sandokan útočí.

Anketa
Sledovali ste doma v televízii Sandokana?
  • 99%
  • 1%

Rodák z Pakistanu Kabir Bedi sa prvýkrát preslávil v indickom Bollywoode, no po Sandokanovi ho s otvorenou náručou vítal aj americký Hollywood. Tam sa mu, žiaľ, preraziť nepodarilo, hoci si zahral zápornú postavu v bondovke Chobotnička (1983) po boku Rogera Moora.

Pozrite sa, akú krásku má doma takmer 75-ročný Sandokan: Mohla by mu byť dcérou! >>

Napriek tomu má Kabir Bedi na konte desiatky hereckých zárezov a dnes si môže spokojne užívať dôchodok so svojou štvrtou manželkou, ktorá má však od penzie ešte poriadne ďaleko. Atraktívna, 45-ročná Parveen Dusanj sa za Sandokana vydala v roku 2016. Predtým bol Bedi ženatý s bývalou modelkou Protimou († 49) a neskôr so zlatovlasou britskou moderátorkou Nikki (54).

Z prvých dvoch vzťahov má Kabir dve deti – 50-ročnú herečku a novinárku Pooju a 39-ročného syna Adama. Z prvého manželstva mal aj syna Siddhartha trpiaceho schizofréniou, ktorý však v roku 1997 spáchal v USA samovraždu.

Kabir Bedi s dcérou Poojou Bedi.
Kabir Bedi s dcérou Poojou Bedi.
Zdroj: Times of India

V roku 2019 navštívili Kabir a jeho súčasná manželka Parveen Budapešť, kde si herec z miestnej zoo symbolicky adoptoval ussurijského tigra. Teraz má Kabir tigra nielen v prezývke svojej ikonickej postavy, ale aj na papieri!

Pozrite si aj: