Adopcia detí nie je vôbec jednoduchá vec! Svoje o tom vedia aj celebrity, ktoré v prípade, že nemôžu mať vlastné deti, nejaké si buď adoptujú, alebo, čo je teraz obrovským trendom, im vysnívané dieťa vynosí náhradná matka. V centre pozornosti sa však najnovšie ocitla Angelina, ktorá si v roku 2002 adoptovala z Kambodže iba 7-mesačného chlapca Maddoxa. 

FOTO ANGELINY A MADDOXA Z ROKU 2002 V GALÉRII

Nie je to prvýkrát, čo sa špekuluje o tom, že Angelina si malého Maddoxa osvojila neprávom. V roku 2002 jej adopciu sprostredkovala Američanka menom Judith Mosley, ktorá nemá za sebou práve najlepšiu minulosť. V rokoch 1997 až 2001 zabezpečila americkým rodinám vyše 800 adopcií z Kambodže. V roku 2007 sa objavili prvé podozrenia, že väčšina z adoptovaných detí neboli siroty a rodičia ich predali za hŕstku ryže alebo 100 dolárov. „Nikdy som nechcela nikomu ublížiť. Musíte ma pochopiť, chcela som len pomôcť týmto deťom," bránila sa pred novinárkou Elizabeth Vargasovou. 

Angeline zabezpečila adopciu Američanka Lauryn Galindo.
Zdroj: reprofoto/abc

Ako informuje britský denník The Sun, doteraz sa s istotou nevie, koľko z 800 detí, ktoré boli adoptované, malo rodičov a neboli sirotami, ako to Mosley tvrdila. Matky, ktoré si adoptovali deti z Kambodže práve cez spomínanú Američanku, zostali po prevalení informácii v miernom šoku. „Chcela som si adoptovať sirotu a nie dieťa, ktoré predala zraniteľná matka, pretože nemala peniaze. Niečo takéto by som v živote nepodporila. Na svete je veľa sirôt, ktoré hľadajú milujúcu rodinu," povedala Carol Rauschenbergerová, ktorá si adoptovala syna Sama. Na druhej strane sa predpokladá, že v prípade adopcie Maddoxa sa postupovalo o niečo precíznejšie, keďže si ho adoptovala slávna dvojica.

Spoločnosť jej neustále robí jej šesť detí, vrátane najstaršieho Maddoxa (19).
Zdroj: Instagram/British Vogue

Američanku Judith Mosley vyhľádávali bezdetné rodiny najmä z jedného dôvodu - adopciu vedela zabezpečiť rýchlo a bez zbytočného papierovania. To, koľko detí bolo v skutočnosti vytrhnutých z rúk zraniteľných rodín, ktoré nemali peniaze, bude skúmať až v dokumente filmárka Elizabeth Jacobs s názvom Ukradnuté deti. Mladá Elizabeth má len 21 rokov a sama sa stala obeťou nekalých praktík adopcie. 

Prečítajte si aj: