Detstvo ženy, ktorá dostala do módy krivky, nebolo ani zďaleka rozprávkové. Po tom, ako sa jej matka musela liečiť na psychické ochorenia, medzi ktoré patrila aj údajná schizofrénia, sa Marylin doslova pretĺkala životom. Už ako dieťa sa tak stretla s depresiou a úzkosťami, ktoré ju neskôr sprevádzali celý život. ,,Každú noc som preplakala, nikto ma nechcel,'' hovorila.

Marylin na jednej zo svojich najznámejších fotografií.
Zdroj: profimedia

Čoskoro však ikona pochopila, že svojím vzhľadom môže preraziť. Dokázal jej to najmä fotograf, ktorý ju náhodne objavil v továrni a dostal ju až na titulnú stranu magazínu. ,,Bolo to príjemné obdobie, dostávala som peniaze za to, že som nič nerobila. Iba som stála pred objektívom a usmievala som sa'' spomínala ikona. Netrvalo veľa času a pri nohách jej začali ležať muži z celého sveta. Ona sa však netajila tým, že má slabosť pre inteligentných mužov. ,,Písali sme si zoznam mužov, s ktorými by sme sa vyspali. Marylin mala medzi nimi aj Einsteina,'' prezradila jej dôverná kamarátka s tým, že fotku vedca dokoncala blondínka mávala pri posteli. 

V skutočnosti však nepatrila medzi tie najinteligentnejšie ženy. Podľa podnikateľa, ktorý sa s Marylin vybral na rande, totiž nevedela pripraviť ani jednoduchý šalát a žiadala ho o pomoc. Mýty o jej jednoduchosti potvrdzujú aj slová režisérov, ktorí ikone neposkytli žiadnu väčšiu rolu. ,,Bola veľmi krásna, no nevedela si zapamätať ani dve súvislé vety,'' povedali na margo Marylin. 

Anketa
Máte radi Marylin Monroe?

Prečítajte si aj: