Keď sa Chlumský tretíkrát ženil, mal 51 rokov a svadba bola pre neho dôležitá. Priateľku Annu Šiškovú si zobral po ôsmich rokoch chodenia.

„Chcel som mať legitímnu ženu. Sám som svadbu inicioval, túžil som, aby sme boli spolu častejšie. Neviem síce, či sa to podarilo, ale určite mám aspoň ten pocit. Keď som sa zoznámil s A ničkou, bola pre mňa také zjavenie,“ začína rozprávanie o svojom vzťahu režisér.

Jiří Chlumský má na konte
viacero úspešných filmov.
Po dvoch psychicky náročných
– Nesplnený sľub a 7 dní hriechu
– si potreboval oddýchnuť.
V kinách práve beží komédia
Martin a Venuša, ktorá vznikla
pod jeho taktovkou.
Jiří Chlumský má na konte viacero úspešných filmov. Po dvoch psychicky náročných – Nesplnený sľub a 7 dní hriechu – si potreboval oddýchnuť. V kinách práve beží komédia Martin a Venuša, ktorá vznikla pod jeho taktovkou.
Zdroj: Matej Kalina/Plus JEDEN DEŇ

Jiří Chlumský má na konte viacero úspešných filmov. Po dvoch psychicky náročných – Nesplnený sľub a 7 dní hriechu – si potreboval oddýchnuť. V kinách práve beží komédia Martin a Venuša, ktorá vznikla pod jeho taktovkou.
Foto: Matej Kalina/Plus JEDEN DEŇ

Predtým bol už dvakrát ženatý, ani to mu nezabránilo v tom, aby sa oženil aj po tretí raz. „Sviatosť manželská je krásna. Zrazu máte za niekoho zodpovednosť a on za vás. Veľmi ma to motivuje,“ tvrdí.

Do tretice všetko dobré

„S prvou manželkou som bol krátko. Chodili sme spolu ešte na deväťročku. Vzali sme sa a o dva roky sme sa rozviedli. S druhou manželkou som bol 24 rokov. Keď sme sa zoznámili, mala 19. Ľudia sa veľmi menia. Hlavne teda ženy a nemyslím fyzicky, ale mentálne,“ zamýšľa sa Chlumský.

Keď má žena pocit, že to, čo robí, ju aj napĺňa, je to v pohode. Je však veľa žien, ktoré zamestnanie nebaví. Robia ho pre peniaze, pretože musia. Nevedia, čo so sebou, tak si vymýšľajú rôzne zvláštne aktivity a potom sa to v partnerstve fakt niekedy nedá vydržať,“ pokračuje.

„Ja som sa kvôli Aničke rozviedol. Ale bolo to o tom, že som nemal dobrý vzťah,“ dodáva. Režisér priznáva, že si so Šiškovou začal ako ženáč. „Áno, bol som neverný. Čo je na tom čudné? Veď aj pápež odstúpil. Môžeme robiť bordel, aký chceme,“ smeje sa.

S bývalou manželkou má režisér napriek tomu dobrý vzťah. Jiří bez zaváhania priznáva, že svoju súčasnú manželku miluje takmer aj po desiatich rokoch vzťahu. Stále sa snažia byť čo najviac spolu, i keď Anna hrá na Slovensku a on má prácu v Česku. Ak by mu ponúkli prácu, pre ktorú by ju dlhší čas neuvidel, pokojne by ju odmietol.

Dorota je šialená

Každý režisér má svojich obľúbených hercov, ktorých sa snaží obsadiť takmer do každého svojho filmu. V prípade Chlumského sú jeho miláčikovia herečka Eva Vica Kerekes,

Ondřej Vetchý aj Josef Abrhám. No veľmi rád by do niektorého svojho diela obsadil aj Šiškovej dcéru Dorotu Nvotovú.

„Veľmi si ju vážim. Je veľmi talentovaná a šialená, ale mne sa to páči. Myslím si, že pre každého chlapa, ktorý s ňou je, to musí byť veľká skúška. Ale keď to vydrží, tak to musí byť fajn… je jednoducho taká.

Myslím si, že sa už dosť upokojila, má výborný vzťah s mamou. Niekedy naozaj „čumím“, aká je dobrá a ako sa vie slušne správať. Už toľko nerozpráva ani nekričí. Asi je to vekom aj skúsenosťami, že to tu skončila, odišla do Nepálu a vydržala tam tak dlho.

Navyše dokáže žiť veľmi skromne, pretože si všetko váži. To sa mi na nej páči. Chcel som ju raz obsadiť do jedného seriálu, ale vraj pre nich bola veľmi chudá. Teraz sa mi možno podarí ju niekam dať. Mal by som pracovať na kriminálnom seriáli, kam by sa Dorota perfektne hodila,“ opisuje svoje plány

Starostlivosť o deti je výzva

Režisér má na konte už niekoľko úspešných filmov. Iba pred pár dňami mala u nás premiéru jeho nová komédia Martin a Venuše. V nej si manželia vymenili úlohy a otec sa na mesiac musel starať o svoje deti. Jiřího otázka, či by sa sám dokázal postarať o deti, rozosmiala.

„Asi by som dopadol ako ten muž vo filme. Je to hrozné. Nemal som tri deti, mám len jednu dcéru, ale aj to bolo peklo. Najdlhšie som s ňou ostal sám asi 14 dní, keď moja exmanželka odišla do Dánska. To už dcéra chodila do školy. Keď bola bábätko, tak si nepamätám, že by som s ňou ostal dlhšie ako tri štyri dni,“ spomína si s úsmevom.