Populárneho speváka obvinili zo sexuálneho zneužívania detí na ranči Neverland už počas jeho života. Ani jeden zo súdnych sporov, ktoré boli vedené proti Jacksonovi, však nakoniec neobstál a Michaela z údajnej pedofíllie nikdy neusvedčili. Jeho odporcovia, ale aj niekoľko údajných obetí sa to po jeho smrti snažia napraviť a uviesť veci na pravú mieru. Napriek tomu, že za desať rokov sa nenašli žiadne dôkazy, ktoré by potvrdili obvinenia zo sexuálneho obťažovania a zneužívania maloletých, sa ich zrazu vynorili doslova desiatky.

Jordan Chandler si nakoniec od Jacksna odniesol 22 miliónov dolárov. Spevák však s vyrovnaním nikdy nesúhlasil a trval na svojej nevine.
Jordan Chandler si nakoniec od Jacksna odniesol 22 miliónov dolárov. Spevák však s vyrovnaním nikdy nesúhlasil a trval na svojej nevine.
Zdroj: youtube

Medzi najnovšie svedectvá sa dostala aj výpoveď jednej zo zamestnankýň neslávne známeho ranča Neverland, na ktorom mal Michael údajne zneužívať malých chlapcov. Na ranči sa nachádzali tajné miestnosti aj špeciálne signalizačné zariadenia, ktoré mali speváka chrániť pred odhalením. Tieto kompromitujúce dôkazy boli zozbierané a spolu s výpoveďami detských obetí použité v dokumentárnom filme Leaving Neverland, ktorý mal premiéru na filmovom festivale Sundane v januári 2019.

S ďalšou šokujúcou výpoveďou a novými dôkazmi prišla aj bývalá zamestnankyňa zosnulého speváka Adriana McManus (56), ktorá na ranči Neverland pracovala štyri roky. Pre denník Daily Mail sa vyjadrila, že "Michael Jackson bol predátorský pedofil, ktorý sexuálne zneužíval desiatky detí, natočil svoje choré stretnutia a uchoval zábery v tajnej knižnici skrytej v jeho ranči Neverland."

Adriana sa mala počas svojej práce stretávať s nepríjemnosťami, ktoré musela po Michaelovích činoch naprávať. Medzi jej rutinné práce malo patriť aj vyťahovanie spodného prádla detí z vírivky, ktorá sa na ranči nachádzala. Po víkendoch, ktoré označila za pedofilné orgie, nachádzala všade po dome vazelínu a pornografické obrázky chlapcov. Podľa jej slo skončilo v Michaelovej posteli viac malých chlapcov, ako sa prezentuje v médiách. Počas svojho pracovného pomeru, čistila v Jacksonovej spálni množstvo znepokojujúcich vecí. 56-ročná žena sa k týmto špinavostiam dostala len vďaka tomu, že bola jednou z mála zamestnancov, ktorí mali prístup do spevákovej kúpeľne, spálne či tajných miestnosť.

Adriana pracovala u Michaela v Neverlande 4 roky. Tvrdí, že bola svedkom spevákovej pedofílie.
Adriana pracovala u Michaela v Neverlande 4 roky. Tvrdí, že bola svedkom spevákovej pedofílie.
Zdroj: youtube reprint

Množstvo kamier a tajná knižnica plná nahrávok

Adriana McManus tiež prezradila, že Michael mal obrovskú zbierku videokamier a fotoaparátov, ktoré neustále nabíjal, vďaka čomu boli vždy pripravené. Kamery mal používať na zaznamenanie sexuálnych aktov so svojimi detskými obeťami. Nahrávky boli následne uložené v jeho tajnej knižnici. Žena sa však priznala, že si nikdy nedovolila kazety prehrať, bála sa totiž o svoj život. Podľa jej slov však všetky kazety záhadne zmizli, keď bol spevák v roku 1993 obvinený z pedofílie 13-ročným Jordanom Chandlerom.

V tomto prípade vystupovala ako svedok aj Adriana, ktorá však všetky tvrdenia malého chlapca poprela. Nebolo to však z dôvodu, že verila v Michaelovu nevinu, ale pre to, že sa jej vyhrážali smrťou. Podľa Adrianinych tvrdení sa jej v čase súdneho procesu mali vyhrážať Michaelovi ochrankári, ktorí jej jasne povedali, že ľahko nájdu muža, ktorý jej podreže krk a rozporcuje na malé kúsky, aby ju už nikto nenašiel. Keďže mala svoju rodinu, obávala sa aj o ich život a svojich skúsenostiach z Neverlandu sa rozhodla mlčať. Prehovoriť sa rozhodla až po zverejnení dokumentu, aby tak podporila chlapcov, ktorých Michael podľa jej slov skutočne zneužíval.

Prečítajte si aj:

Čo si myslíte o týchto obvineniach? Napíšte nám do diskusie!