Princ Andrew (56) odmieta tolerovať postavenie svojej rodiny na kráľovskom dvore. Starší brat, princ Charles (67), má jeho sťažovania plné zuby. A tak sa Andrew vyžaloval mamičke.

Kráľovská rodina na smiech? Toto čaká Windsorovcov

V liste poslanom po osobnej sekretárke Amande Thirsk, vojvoda z Yorku žiada kráľovnú, aby jeho dcéry Eugénia (26) a Beatrice (28), vykonávali kráľovskú funkciu na plný úväzok, a tým pádom by boli financované daňovými poplatníkmi.

Mladší brat budúceho kráľa Charlesa ale pýta od mamičky oveľa viac. Pre dcérky chce zabezpečiť nové ubytovanie v Kensingtonskom paláci. Charles však tento krok nekompromisne zarazil.

Princezná Beatrice a Eugenia (z ľava do prava) by chceli zlepšiť svoju životnú úroveň.
Princezná Beatrice a Eugenia (z ľava do prava) by chceli zlepšiť svoju životnú úroveň.

Princezná Beatrice (vľavo) a Eugenia by chceli zlepšiť svoju životnú úroveň.
Foto: Profimedia

Koniec kráľovskej rozprávky? Vojvodkyňa Kate vycestovala bez princa Williama

Andrew sa v liste sťažuje aj na iné záležitosti. Jeho dcéry sú podľa vojvodu z Yorku v nebezpečenstve kvôli blížiacemu sa nástupníctvu princa Charlesa na trón. Po korunovácii vraj Eugéniu a Beatrice úplne zatieni Charlesov syn William s manželkou Kate.

„Myslí si, že jeho dcéry sú už teraz v tieni Williama, Kate a Harryho a situácia sa bude len zhoršovať ako budú princ George a princezná Charlotte vyrastať,“ vyjadril Andrewove obavy zdroj z blízkeho okolia.

Princ Andrew je situáciou na kráľovskom dvore znechutený.
Princ Andrew je situáciou na kráľovskom dvore znechutený.
Zdroj: profimedia

Princ Andrew je situáciou na kráľovskom dvore znechutený.
Foto: Profimedia

Princ Andrew sa svojimi požiadavkami odvoláva na skutočnosť, že Eugénia a Beatrice sú jedinými pokrvnými princeznami v rodine. Práve preto si teda zaslúžia, aby bolo o ne rovnako dobre postarané ako o ich bratrancov.

Kráľovná bola synovým listom natoľko znepokojená, až naň nedokázala odpovedať. Nevraživé boje medzi svojimi potomkami nemôže spravodlivo rozsúdiť, obrátila sa radšej na vládu.