Neustále nové špeciálne požiadavky majiteľa klubu FC Chelsea znamenajú, že cena lode sa vyšplhala do závratných výšin. Konečný účet za jachtu by mal byť až 800 miliónov eur.

Na palube tejto „loďky“ nechýba kino, diskotéka, vonkajší i vnútorný bazén či dva heliporty. Na trupe lode si našla svoje miesto aj malá ponorka, prídavné člny a 20 skútrov. Stavitelia dbali aj na bezpečnosť. Vo výbave je rušička radarov, nepriestrelné sklá a obranný protiraketový systém.

Zo spálne kabriolet

Vďaka motoru s výkonom okolo 20-tisíc konských síl dosahuje Abramovičovo Zatmenie rýchlosť až 75 kilometrov za hodinu. Loď obsluhuje 70-členná posádka, ktorá sa postará maximálne o 24 hostí. Tí sa môžu ubytovať v jednej z jedenástich kajút.

Majiteľova kajuta je navyše vybavená strechou, ktorú môže kedykoľvek odhrnúť, aby si so svojou priateľkou Dariou Žukovovou (28) mohol užiť výhľad na hviezdy priamo z postele.

Ročná prevádzka najdlhšej súkromnej jachty bude Romana stáť odhadom 25 až 30 miliónov eur. To by však nemal byť pre Abramoviča žiaden problém. Pre finančnú krízu síce o pár miliárd prišiel, no jeho majetok podľa odhadov naďalej dosahuje asi 12,5 miliardy eur.

MICHAL AMBROVIČ