Smutnú informáciu potvrdila novinárka Anka Olvecká, ktorá sa už roky venuje slovenskému šoubiznisu.

Pozrite si ako vyzeral Jozef Paulíny naposledy v spoločnosti

V roku 1987 sa na Synakovej ulici v Petržalke nakrúcal videoklip k piesni Roberta od skupiny Modus. Interpret tejto populárnej pieste bol Jozef Paulíny (†66). Málokto však vie, že jeho originálne priezvisko sa písalo Paulini. Ďalším jeho známym hitom bola aj pieseň Keď sa raz oči dohodnú v roku 1988.

Za Jožkom Paulínym smúti celý umelecký svet. "Drahý Jozef, lúčim sa s tebou v tichu, lebo pracujem. I tak moja duša cíti, že odchádzaš odtiaľ. Hovorili sme o tom pred dvoma týždňami. Náš hodinový rozhovor nikdy nezabudnem, ako aj to, čo sme spolu prežili. Naše hlboké priateľstvo, ktoré bolo nad všetkými vzťahmi, nám dávalo porozumenie a zmierenie so životom. Ach, nájdi potom v objatí tvojho ocka a mamy. Budem pamätať, neboj. Trocha tvoja Rybka," zverejnila na sociálnej sieti speváčka Marcela Molnárová.

Dvornému textárovi Modusu Kamilovi Peterajovi sa Jožko zdôveril pred smrťou s tým, že ho trápia zdravotné problémy. "Vedel som, že ho niečo trápi, ale netušil som, že je to tak vážne. Keď som sa ho pýtal viac, mávol nad tým rukou. Nechcel to ďalej rozvíjať. Je mi to tak ľúto. Bol to veľmi príjemný, zábavný, vzdelaný človek. A, samozrejme, dobrý spevák. Mal som ho naozaj rád," uviedol Peteraj.

Kapela Modus vznikla v roku 1968. Kedysi v nej hrali takí slovenskí hudobní velikáni ako Miro Žbirka, Laco Lučenič, Marika Gombitová či Janko Lehotský. Neskôr, v osemdesiatych rokoch, sa v nej vystriedalo niekoľko ďalších spevákov. Medzi nimi bola aj Marián Greksa a Jozef Paulíny.

"Dnes nadránom umrel náš dobrý kamarát a kolega, exspevák skupiny Modus Jožko Ďoďi Paulíny. Už nám nezaspieva ani Robertu, ani Snívaj, lietaj, bež a skáč a ani Keď sa raz oči dohodnú. Česť tvojej pamiatke, kamarát," uverejnil dojímavý odkaz na sociálnej sieti aj Marian Greksa.

Jozef Dodo Paulíny v minulosti randil s moderátorkou Erikou Judínyovou, ktorá je už dlhé roky vo vzťahu so Štefanom Skrúcaným. Jozef Paulíny pred približne 22 rokmi opustil speváčku Marcelu Molnárovú práve pre krásnu, vtedy iba 30-ročnú Eriku.

Len pred pár dňami slovenský zasiahla hudobný svet šokujúca správa o smrti Vaša Patejdla. Vašo odišiel na druhý svet 19. augusta tohto roku po krátkej a ťažkej chorobe.

Prečítajte si tiež: