Úlohy moderátora slávnostného večera sa úspešne zhostil Marián Čekovský, ktorý celý prenos okorenil vtipom jemu vlastným. Aj tento rok sa na pódiu vystriedali najpopulárnejšie osobnosti televíznej obrazovky. O zábavu sa postarali herci z Partičky, tanečné a spevácke čísla, ale aj vtipné výroky odovzdávajúcich a ocenených.

Víťazstvá stálic i nové tváre

Kategória publicistika bola celá v réžii TV Markíza, cennú sošku nakoniec získal Patrik Herman za reláciu Lampáreň, ktorý predbehol svojich dvoch kolegov, Romana Juraška a Zlaticu Puškárovú.

Osobnosťou televízneho športu sa stal Peter Varinský z Markízy. TV JOJ v kategórii zastupovala Lenka Čviriková-Hriadeľová a STV Ján Plesník.

V kategórii osobnosť televízneho spravodajstva si cennú sošku odniesla Lucia Barmošová. Nominácia sa ušla aj Jarmile Lajčákovej-Hargašovej a Miriam Kalisovej.

Adela Banášová, Martin Pyco Rausch a Viliam Rozboril, nominanti v kategórii moderátor zábavných relácií. Víťazstvo si pripísala Adela Banášová.

Novinársku cenu časopisu Život a vydavateľstva Ringier si za reláciu Téma dňa odniesol Peter Bielik z TA3.

Najobľúbenejšou zábavnou reláciou sa v konkurencii Modrého z neba a Adela šou stala Partička.

Sošku OTA si v kategórii spevák odniesol Kuly, vyfúkol ju tak svojim dvom spolunominantom, Richardovi Mullerovi a Mirovi Žbirkovi. Spomedzi trojice najúspešnejších speváčok si cenného OTA odnáša Jana Kirchner, ktorá predbehla svoje kolegyne Zuzanu Smatanovú a Kristínu.

Najlepším hercom v komediálnom žánri sa stal Lukáš Latinák vo veľkej konkurencii Jána Kronera a Ľuboša Kostelného. Najlepšou herečkou v komediálnom žánri za rok 2010 sa pred Gabikou Dzuríkovou a Helenou Krajčiovou stala Petra Polnišová. Najlepším hercom v dramatickom žánri sa stal Ján Koleník. Do najlepšej trojky sa dostali aj Ľuboš Kostelný a Ján Kroner. Najlepšou herečkou v dramatickom žánri sa stala naša herecká stálica Emília Vášaryová, ktorá zvíťazila v konkurencii mladších herečiek, Diany Mórovej a Gabiky Dzuríkovej.

Programom roka je Československo má talent. Zanechal tak za sebou dve veľké šou, Talentmaniu a Let´s dance. Seriálom roka sa stali Profesionáli, pred Panelákom a Ordináciou v ružovej záhrade.

Do siene slávy uviedol minister kultúry Daniel Krajcer, skvelého slovenského herca a zabávača, Stana Dančiaka. Najväčším prekvapením večera však nepochybne bolo víťazstvo Lukáša Latináka v kategórii "ABSOLÚTNY OTO".