Vo veľkom rozhovore pre idnes.cz Luděk Sobota priznal, že oslavy neznáša. Takže aj teraz je na Sicílii. Navrhla to jeho žena Adriana (58), ktorá pozná jeho nechuť oslavovať, a on s ňou veľmi rád súhlasil.

Priznal, že herectvo mu nikdy nerobilo príliš dobre a s vekom sa to vraj zhoršuje. Takže hrá iba minimálne. Spí dlho, potom ide na prechádzku a zájde k synovi Ladislavovi (32), ktorý má úspešnú posilňovňu.

Take jeho typické koktanie a najmä "ééééé", ktorým sa preslávil, už máme šancu vidieť skôr v reprízach filmoch a televíznych programov. Ako vôbec vzniklo? "Hrali sme v divadle Semafor s MIloslavom Šimkom už asi stokrát scénku Nad dopisy diváků s doktorom Práskalom. A mne napadlo začať robiť to prihlúple „ééééé“. Len tak, z nudy," opisuje Sobota. "Šimek sa ma po predstavení spýtal, čo som to predvádzal. Ja na to: Ale ľudia sa smiali, nie? Šimek uznal, že áno, a povedal mi, aby som to teda robil ďalej. Neskôr som to uplatnil aj v televízii," hovorí Sobota o tom, čím bol známy.

A hoci pôsobil popletene a komicky, na túto svoju podobu a legendárne "éééé" balil aj ženy. "Raz na zájazde na Morave nás zaujala veľmi pekná recepčná. Skúšal to na ňu každý, vždy po svojom. A Šimek mi potom povedal: Všetci sa o ňu snažia a potom prídeš ty s tým éééé a ona ide s tebou," smial sa Sobota.

Luděk Sobota je 40 rokov ženatý s Adrianou. Pretým si však užíval so ženami.
Zdroj: Ludek Sobota, Adina Sobotova, herec, herečka

Nakoniec však predsa len prišla tá, s ktorou už zostal. Sobota je 40 rokov ženatý s Adrianou. Zoznámili sa v Prahe na Staromestskom námestí, kde točil film Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Adriana, vtedy Vlasáková, mala 18 a bola tam ako klapka na praxi so strednej školy. Sobota priznal, že ho zaujala modrými očami - a že proste bola jeho typ. Oceňuje aj jej zmysel pre humor, ktorý ich spája.

Takže na časy, kedy mu ženy padali k nohám a on mal tie najznámejšie krásavice, už iba spomína. "V mojom veku už by bolo aj trapné, keby som chcel utekať k inej, najmä keď sa Adina o mňa tak úžasne stará," priznáva Sobota. A netají, že so ženami zamlada vybláznil dostatočne. "Poznal som ich naozaj veľa a možno to bolo dobre. Občas mi niektorá navrhla: A prečo by si si ma nevzal? Pomyslel som si: A prečo by som si mal brať práve teba? Adina nič také nenavrhovala a tým bola výnimočná," vychválil manželku.

Ktoré dámy boli Sobotove lásky? Budete sa diviť! Čítajte ďalej!