Na prerobenom družstve, na ktorom sa autá takmer za 3 milióny eur (viac ako 90 miliónov Sk) stretli, vyrástla špičková výrobňa vína za pár mesiacov. Práve v jej areáli sa zoradila kolóna zväčša červených tátošov. Z českého Ferrari klubu ju priviedol Zdeněk Grondol, podnikateľ a majiteľ jediného a najdrahšieho modelu tejto prestížnej značky v Českej republike. Ferrari Enzo, na ktorom prifrčal so svojou manželkou, ho vyšlo na 1,2 mil. eur (36,1 mil. Sk) a testoval ho sám Michael Schumacher. 
„Má športového ducha Enza Ferrariho a my ideme v jeho stopách,“ podotkol Grondol. Pred 25 rokmi nastúpil do Slovkoncertu a ako šéf zvuku a techniky absolvoval so skupinou Elán mnohé vystúpenia. „Občas som vypomáhal Vašovi Patejdlovi hrou na klávesoch, ak mi to šlo,“ spomína úspešný biznismen.

 

 NECHCE HO: Ráža jazda v drahom, no nepohodlnom aute vôbec nenadchla. 

 S DEŤÚRENCAMI: Ján Baláž ukázal luxusné športiaky aj dcére Nine a synovi Jankovi.

 TRI MILIÓNY EUR POKOPE: Majitelia zaparkovali tátoše pred výrobňou vína v Bábe.

Koník Ráža neohúril

O pár hodín neskôr si za volant hriešne drahého auta s koníkom na kapote sadol aj Jožo Ráž (54). „Je to výborné športové auto, ale ja sa z neho nezbláznim,“ povedal nám líder Elánu, ktorý v Taliansku jazdil na Ferrari niekoľko dní a otestoval viacero typov. 
„Odveziete sa ním do Prahy a môžete tri dni ležať v posteli, lebo je tak nepohodlné a trasie, že vám idú plomby vypadať. Je to auto iba na machrovanie, vojde sa do neho iba škatuľka cigariet, dobrá baba a kufrík peňazí.“