Dostávate prívlastok slovenská aj česká herečka. Ktorý sa vám páči viac? 
  – Slovenská, som patriot. Ale nemám s tým problém, všetci sme v Európe. Takisto by mi lichotilo aj francúzska.

Hráte aj v Česku, nerobí vám problém čeština? 
 – Nie, nemám problém používať češtinu ani slovenčinu.

Na Slovensku nakrúcate dva seriály. Ako stíhate všetky povinnosti, ktoré máte okolo vášho divadla? 
  – Pomáhajú mi dcéra aj manžel. Teraz boli prázdniny, takže celé som ich venovala nakrúcaniu. No máme pred premiérou, takže letím naspäť do Prahy. Musím to stíhať. Ale viac by mi vyhovovalo, keby mal deň 48 hodín.

Nie ste z toho unavená? 
  – Som, ale nie som typ, ktorý si pripúšťa únavu. Radšej idem stále na nabité baterky a potom občas vypnem. Oddychujem tak, že spím.

Čím vás oslovila rola v Odsúdených? 
  – Bola to krásna príležitosť zahrať si po dlhšom čase nejakú dramatickejšiu postavu. Scenár bol nádherný, sympatický tím mladých tvorcov a bola to TV JOJ, ktorá ma vrátila na slovenskú obrazovku. Takže som bola rada, že ponuka prišla práve od nej.

Odkiaľ ste čerpali nápady na túto úlohu? Stačil vám iba scenár, aby ste sa dokázali vcítiť do úlohy väzenkyne? 
  – V našej cele sme zohratá partia – Zuzka, Gabika a ja. Myslím, že sa inšpirujeme navzájom a máme aj vynikajúce režijné vedenie – Robka Švedu a Peťka Bebjaka.

S ktorou máte najbližší vzťah?
  - S Gabikou Dzuríkovou a Zuzkou Mauréry máme k sebe veľmi blízko, ale myslím, že sme si „sadli“ všetky a ja sa medzi tými mladými dievčatami cítim veľmi príjemne.

Dotkla sa vás niekedy téma väzenia aj osobne? 
  – Chvalabohu, nie.

Prvýkrát ste sa vydali za moslima z Dubaja. Neobávali ste sa toho vzťahu kvôli jeho náboženstvu? 
  – Vôbec. Nekonalo sa ani Bez dcérky neodídem, nemusela som chodiť zahalená. Sama som si chodila nakupovať, autom na pláž. Žila som tam tri roky. Bol úplne normálny. Tak ako chodí kresťanka so židom, ja som chodila s Arabom. Študoval medicínu a bol veľmi šarmantný. Nebol bigotný moslim. Fajčil, pil alkohol a mal milión frajeriek, preto mi bol sympatický.

Hana Gregorová: Chlapi sa už minuli

 Hana v kruhu svojich najbližších. Dcéru Rolu má z prvého manželstva. So svojou osudovou láskou, hercom Radkom Brzobohatým, má syna Ondřeja.

Vaši rodičia ho prijali bez problémov? 
  – Moja mama asi neprijala v pohode nijakého môjho frajera, pretože vždy si myslela, že pre Hanku musí prísť nejaký úžasný princ. Ale to len principiálne. Takže v konečnom dôsledku s tým nemali problém a mali ho veľmi radi. Dokonca aj moji starí rodičia, ktorí boli luteráni ako bič.

Ste tiež taká mama, pre ktorú žiadna nevesta ani zať nebudú dosť dobrí? 
  – To nie, nie som taká dobrá. Ale poviem svoj názor, a to vždy vyznie, že mám výhrady. Každý má iný uhol pohľadu na svoje deti, to je jasné. Ale musíte mať názor. Nie som typ matky, ktorá je radšej ticho a nič nepovie. Deti sú zvyknuté na to, že som taká.

Už ste babka? 
  – Chvalabohu, nie.

Prečo chvalabohu? Nechcete byť ešte babka? 
  – Nie, vôbec nechcem. Zatiaľ mám dušu dosť mladú a netúžim byť babičkou. Nemám na to hlavne ani čas. Mám toľko práce, nemala by som sa kedy venovať vnúčaťu. Keby som bola dôchodkyňa, ktorá sedí doma a obhrýza si nech ty, možno áno. Na to, aby som nosila vnúčatko a čičíkala ho, nemám fakt momentálne ani minútu.

Keď ste spoznali svojho manžela Radka Brzobohatého, boli ste v podstate šťastne vydatá. 
  – Odišla som z fungujúceho manželstva. Mali sme jednu dcéru. Aj keď to bolo zo začiatku divoké, s mojím bývalým mužom máme dobrý vzťah. Boli sme u neho na návšteve, tam sa s ním Radek zoznámil, aj on bol u nás. Bolo to asi po dvanástich rokoch.

Bol k vám hneď priateľský alebo vám odpustil až neskôr?
   – On bol moja prvá veľká láska. O odpustení sa nedá hovoriť. Život musíte brať tak, že je niečo medzi nebom a zemou a stalo sa, že som sa zamilovala do druhého. Tak isto sa to mohlo stať jemu. Neviem pochopiť tých, ktorí majú spolu dieťa, prežili spolu niečo úžasné a potom sa nenávidia, nehovoria spolu. Občas si zavoláme. Aj s dcérou má pekný vzťah. Vždy si pospomíname. Študoval tu, takže má silný vzťah k Bratislave.

Hana Gregorová: Chlapi sa už minuli
 

 Jej spoluväzenkyne v seriáli Odsúdené sú Zuzana Mauréry a Gabika Dzuríková.

Vaša dcéra mala tri roky, keď ste sa rozviedli. Ako ju bral pán Brzobohatý? 
  – Radek si ju chcel adoptovať, bolo to úžasné gesto. Ale ja som nechcela. Aby si každý mys - lel, že kvôli tomu som si ho zobrala? Rola má svojho otca. Radek je jej druhý otec, má ho dokonca radšej ako vlastného.

Svojmu prvému manželovi ste vlastne boli neverná s Radkom Brzobohatým. Keby nešlo o osudovú lásku, ale iba o nejakú chvíľkovú záležitosť, priznali by ste sa k tomu?
   – Určite to nebudem vytrubovať do sveta. Ale patrí to k životu.

Čiže, ak by vám bol partner neverný, odpustili by ste mu to? 
  – Vedela by som neveru odpustiť. S tým nemám problém. Nevera je neosobná. Keď je neosobná, neohrozuje ani rodinu. Pokušení je veľmi veľa. Keby som to nijak nepocítila, ani rodina, tak nie je čo riešiť. Netreba nikdy po tom pátrať. To je to isté, ako keby ste sa mali celý život postiť, jedného dňa môžete zlyhať a dáte si nejakú maškrtu.

Ani by vás to nenaštvalo, keby ste sa to dozvedeli? Nepovedali by ste si, že to mohol aspoň lepšie utajiť? 
  – Iba keby bola lepšia odo mňa. A lepšia odo mňa neexistuje, takže .... (smiech)

Navonok pôsobíte ako harmonický pár, pretože sa skvele dopĺňate. Vy ste temperamentná a váš manžel zase pokojný typ. Je to tak aj u vás doma? 
  – Myslím si, že po tejto stránke sme vyrovnaní. Vy ste to teraz povedali tak jemne, ale niekedy to navonok vyzerá, že ho terorizujem, a že to u nás lieta a on je pod papučou. Radek vyzerá pokojne, ale občas sa vie patrične rozzúriť. Keby sme boli obidvaja ako ja, tak sa pozabíjame.

Ako ste dosiahli, že už 26 rokov žijete v šťast nom manželstve? 
  – Pretože som ideálna manželka (smiech). Som veľkorysá, doprajem mu slobodu. Som do voza aj do koča.

Ale aj sloboda musí mať určité mantinely. 
  – Má, ale to už záleží na inteligencii toho druhého, ako to využije. Takého chlapa by som nechcela, ktorý by si myslel, že má slobodu a ja budem chodiť s parohmi, že mi z nich bude padať hlava. Partnera musíte poznať a dôverovať mu. Bez dôvery to nejde. Napríklad môj prvý muž bol veľmi žiarlivý.

Na vás asi aj musel byť. 
  – Ale veď on bol taký krásavec, mal plno frajeriek. Potom stretol mňa a bol koniec. Ale to bolo extrémne. Radkovi niekedy zase vyčítam, že je málo žiarlivý. Lenže on to nedáva najavo. V tom je to úžasné. Každá žena chce mať pocit, že muž na ňu trošku žiarli. Minule sme boli v nejakej spoločnosti a tam jedna žena evidentne šla po Radkovi. Celkom mi to lichotilo. Je to príjemné, keď máte vedľa seba niekoho, o kom viete, že aj v tomto veku ho ženy stále berú ako príťažlivého chlapa.

Museli ste niekedy žiarliť na niektorú kolegyňu? 
  – Nie. Nikdy som nežiarlila. Ani ho nepozorujem a nepátram po tom. Musíte to postaviť tak, že on sleduje vás. Chlapi musia mať vždy takú malú neistotu.

Sklamal vás už nejaký muž? 
  – Nie. Asi som sa vždy zamilovala do tých správnych. Každá žena by mala byť dostatočne sebavedomá a svoju ženskosť vedieť predať. Nemyslím prehnané sebavedomie. Jednoducho byť žena a byť si natoľko istá, že keď nie tento, tak päť iných. Nikdy som nemala malý zadok, ale nemala som s tým problém, ani s mužmi. Ľutujem dnešné dievčatá, pretože výber chlapov je taký biedny, že tu už niet kam siahnuť.

Prečo je to podľa vás tak? 
  – Neviem. Štyri percentná sú od Pána Boha a ten zvyšok, mám pocit, že je in. To predsa nie je možné, aby chlap v päťdesiatke s manželkou a dvoma deťmi zistil, že sa mu páčia mladí chlapci. Ale asi je, neviem. Fakt, chlapi nie sú. Poľský film Sexmisia začína byť veľmi reálny.