Dominika totiž nemala dosť peňazí na to, aby si kúpila letenku do Prahy. Tá stojí cca 175 eur. „To sa jednoducho stane, riešim to a verím, že počas víkendu sa podarí dať financie dohromady a letenku zoženiem,“ povedala pred pár dňami českému Blesku umelcova najstaršia dcéra, ktorej Gott v posledných rokoch veľmi výrazne finančne pomáhal, pretože pre psychické problémy a závislosti od alkoholu a liekov nepracovala. Ako sa neskôr ukázalo, na rozlúčku a pohreb napokon príde, keďže jej Ivana mala zabezpečiť letenky. Otázne však je, ako to všetko zvládne.

Blondínka sa so závislosťou nejak netajila a dokonca aj otec jej opakovane dával peniaze na liečbu. Dominika na ňu ale nenastúpila. Ako teda ustojí tak obrovský nápor ľudí, emócií a fanúšikov? Či je toho vôbec schopná, to portálu sip.denik.cz prezradil popredný český psychiater Jan Cimický. „To neznamená, že keď je niekto závislý na alkohole a liekoch, tak nedokáže pri bežných situáciách fungovať tak, ako by sa od neho očakávalo. Otázkou je, aké potom takýto emočný zážitok bude mať dôsledky. Ale to je len špekulácia," povedal Šípu. „Vzhľadom na to, že celá tá rodina bola v obraze a vedeli, čo sa deje, tak sa na to museli pripravovať. Myslím si, že ten bezprostredný akt pohrebu budú musieť zvládnuť. Pokiaľ bude treba, tak pomocou nejakého lieku, ktorý by im pomohol prekonať výrazne emotivné chvíle, ale to už bude záležať skutočne len na nich,“nechcel sa do zásadných odporúčaní púšťať Cimický. 

Dominika Gottová bude čeliť veľkému tlaku.
Dominika Gottová bude čeliť veľkému tlaku.
Zdroj: Profimedia.sk

No aj závislý človek pozná pravidlá. „Ten človek vie, ako sa má chovať a že sa má kontrolovať, ale niektorí ľudia to nezvládnu ovládnuť. To sa týka teda tej závislosti na alkohole alebo napríklad na drogách, ale v tejto situácii nepotrebuje, aby im niekto hovoril, čo majú robiť. Sú vystavení rovnakému tlaku ako ostatní s tým rozdielom, že ostatní ľudia nie sú závislí," pokračoval Cimický.

 

AKO SA MENILA Dominika nájdete v galérii >>

Mohlo by vás zaujímať: