Celá jeho rodina a kamaráti sú v absolútnom šoku. Joyka, ako ho všetci volali, poznali ľudia ako vždy usmiateho a milého chlapca. Pracoval v soláriu v Prievidzi, kde sa na neho zákazníci vždy tešili. ,,Strašná správa. Chalan večne vysmiaty a už tu nie je,” napísal Ľubomír. ,,To snáď nie je pravda, ešte pred týždňom mi s úsmevom dával info ohľadom nového zvlhčovača na pulte. Vždy neskutočne milý, usmiaty, ochotný, och, úprimnú sústrasť,” reagovala šokovaná zákazníčka Zuzana.

Jeho smrť si nikto nevie vysvetliť. Jozef v pondelok o 4:27 ráno napísal mrazivý status, v ktorom poďakoval dvom konkrétnym osobám. ,,Radšej sa zabijem sám, ako by to mali spraviť iní…,“ napísal na Facebook. Niekoľko kamarátov sa mu snažilo dohovoriť, ale už bolo neskoro. Krátko nato sa už pod príspevkom začali zbierať komentáre smútiacich ľudí pýtajúcich sa, prečo sa niečo tak strašné muselo stať.
Jeho slová v statuse však rozvírili obrovskú diskusiu a ľudia sa pýtajú, čo tým vlastne myslel. Naozaj po ňom išli nejaké konkrétne osoby, niekto sa mu vyhrážal alebo to myslel ako metaforu a poukazoval na stav spoločnosti? Viacerí totiž špekulujú, že v tom mohla zohrať hlavnú úlohu aj jeho orientácia.
,,Hmm status o niečom hovorí si myslím. Radšej sa zabije sám ako iný? Tak potom asi niekto po ňom išiel. Ktovie prečo?! Každopádne úprimnú sústrasť," zamýšľa sa pani Eva. ,,Sám v statuse píše, že po ňom niekto išiel, ale toto nie je riešenie. Ďalší mladý život vyhasol. Toto je doba, ktorá mladým proste nepraje," pridala sa Viktória.

Jozef Rakyta (†33) v čase SuperStar.
Zdroj: archív

Pochádzal z obce Koš, v okrese Prievidza. Naposledy pracoval v solárnom štúdiu v Prievidzi. ,,Neverím, neverím, neverím! Nedokážem tomu uveriť! Ten, kto ťa poznal vie, že už takého človeka nikdy nestretne, bol si výnimočný človek so srdcom na správnom mieste. Navždy ostaneš v našich srdciach. Odpočívaj v pokoji kamarát môj," napísal jeho kamarát Miroslav. ,,Môj milovaný synček," napísala s obrovským žiaľom jeho mama Jaroslava. Jej slová plné bolesti sa objavili pod fotkou, ktorú zverejnilo solárium, kde pracoval. ,,Joyko, toto si nám nemal urobiť, len tak odísť, veď sme ťa tak veľmi všetci ľúbili! Nieeeeeee," oplakáva ho milovaná mama a aj z jej slov je jasné, že mal zrejme naozaj spáchať samovraždu. ,,Prečo môj braček? Joyko, to nemôže byť pravda... Prečo? Radšej si mal ísť na ten vysnívaný opustený ostrov" napísala jeho sestra Veronika, ktorú smrť brata mimoriadne zasiahla.

Pod statusom, ktorým sa Jožko rozlúčil so svetom, sa ozval aj jeden jeho dobrý kamarát. ,,Jožko, prosím, nie! Toto nemôžeš myslieť vážne. Tisíckrát si mi písal, keď ti bolo ťažko, tisíckrát si sa na konci našej konverzácie smial. Tisíckrát si mi povedal, že mi môžeš povedať všetko, tak prečo nie teraz? Prečo?! Svet bez teba bude smutnejším miestom. Nikdy v živote na teba nezabudnem a ďakujem ti za všetko, čo si nám do života ako kamarát priniesol," napísal Tomáš.

Smutnú správu potvrdilo aj solárium, kde Jožko pracoval.
Zdroj: Facebook Solárne Štúdio Hawaii

Jozefa Rakytu (†33) si môžete pamätať z tretej série Slovensko hľadá SuperStar. V tom čase mal 18 rokov a dostal sa až do semifinále. Mimoriadne blízko mal k súťažiacej Vierke Berkyovej. Keď vypadol zo šou, utiekla do zákulisia mimo záberov kamier a fotoaparátov a srdcervúco plakala.

V SuperStar bol s Dominikou Mirgovou, Vierkou Berkyovou, Natáliou Hatalovou či Robom Šimkom. Na fotke s moderátorkou šou Adelou Vinczeovou, vtedy Banášovou.
Zdroj: tv markíza

JEHO FOTKY SI POZRITE V GALÉRII

Prečítajte si aj: