Správa, ktorú si neprial počuť nikto. Karel Gott (†80) zomrel! Najprv statočne bojoval s rakovinou lymfatických uzlín, nad ktorou však pred rokmi vyhral. Len pred pár mesiacmi ho však skolil vážny zápal pľúc. Tesne pred veľkolepou oslavou jeho osemdesiatky. No už keď sa zdalo, že z najhoršieho je tiež von, prišiel ďalší šok. Nedávno českému Blesku potvrdil, že bojuje s akútnou leukémiou. 

Karel Gott zomrel v kruhu rodiny.
Karel Gott zomrel v kruhu rodiny.
Zdroj: Archív K. G.

A teraz prišla hrozná správa. Maestro Gott chorobe podľahol. "Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou spevák Karel Gott. Zomrel doma v kruhu svojej rodiny, potvrdila dnes ČTK jeho hovorkyňa Aneta Stolzová," informácia sa objavila o 10:13 hod. Zdrvujúcu informáciu potvrdila aj jeho manželka Ivana. ,,S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny," povedala Gottová.

Hoci bol Karel Gott veľmi chorý, na túto správu nebol nikto dostatočne pripravený. V stredu doobeda sa objavil na sociálnych sieťach divný status Alice Kovácsovej, utajenej Gottovej exmilenky, ktorý neveštil nič dobrého - išlo o Platónov citát o smrti. „Nikto nevie, čo je smrť, a predsa sa jej všetci boja, ako by uznávali, že je najväčším zlom, možno je pro človeka najväčším dobrom.“ — Platón. Možno narážala práve na svoju bývalú lásku. „Samozrejme, že ma správa, ktorá pred chvíľou vyšla, strašne zarmútila. Karel ale pre mňa neodišiel. Nikdy neodíde. Mám ho strašne rád a vždy ho rád budem mať," napísal Blesku bývalý tajomník Karla Gotta.

Karel Gott zomrel vo veku 80 rokov.
Karel Gott zomrel vo veku 80 rokov.
Zdroj: ČTK

 

K úmrtí Karla Gotta sa vyjadrila i prezident Českej republiky Miloš Zeman. „Nesmierne zarmucujúca správa pre celú našu krajinu. Karel Gott bol skutočný umelec, ktorý sa rozdával druhým. To je vyčerpávajúce, ale práve to činí umelca umelcom. Karel Gott daroval svoj život generáciám, daroval sa nám všetkým,”uviedol prezident republiky Miloš Zeman prostredníctvom hovorcu Jiřího Ovčáčka na twitteri.

Vondráčková bola u Gotta pred pár dňami

„Je to veľká, obrovská strata,“ smúti Helena Vondráčková, ktorá sa s Karlem nedávno mala možnost vidieť. „Ešte pred pár dňami som u neho bola, pripravovali s Ivankou svoju knihu a chceli odomňa nejaké fotky. Strávila som s nimi asi 4 hodiny. Hrozne príjemne ma Karel prekvapil, prijal ma s úsmevom a snažil sa byť aktívny, ale rýchlo sa unavil. Neodchádzala som z toho stretnutia s jasnou mysľou, ale dúfala som, že nad tým predsa len zvíťazí. Bol to úžasný bojovník.“

Pokračovanie na ďalšej strane