O Verešovej je známe, že keďže žije u našich „bratov", jej vyjadrovanie občas pripomína akúsi zmiešaninu jazykov. Akoby miestami prepla a v slovenskej vete používa aj české výrazy. No ako sa ona raz priznala, nemá problémy s výslovnosťou „r“ alebo „ř“, ale trápia ju sykavky. „Taky mě zlobí rytmus, který je u vás na první hlásce. Když mluvím dalšíma čtyřma jazykama, tak nepoznáte takový problém, jako když mluvím česky, protože jsou ty jazyky tak hrozně podobné. V cizích jazycích nedělám chyby a neplete se to tolik," krútila hlavou modleka pre super.cz.  A za svoju čechoslovenčinu častokrát vyjde nielen na smiech, ale aj na hanbu.

Kočišík si tentokrát vystrelil z Verešovej.
Kočišík si tentokrát vystrelil z Verešovej.
Zdroj: Emil Vasko

A pred pár dňami padla do rany slovenskému stajlistovi Marošovi Kočišíkovi, ktorý už v Nákupných maniačkách dokázal, že miluje uštipačné komentáre a nerobí mu problém pomenovať veci bez akéhokoľvek ostychu. Čo jej vyčítal? Práve jej povestnú češtinu!

Ako urazil Verešovú a jej sexi FOTO v plavkách nájdete v galérii tu >>

Jedným z príkladov, ako jej to ide/nejde, keď hovorí po česky, predviedla v relácii Dobre vedieť! pred dvoma rokmi. Vtedy si prisadla do tímu Juraja Kemku. No hneď pri druhej otázke rozosmiala všetkých naokolo. Otázka sa týkala toho, čo robia Angličania, aby neprivolali nešťastie. V jednej z možností bolo aj to, že sa zdravia osamelým strakám. A vtedy to prišlo. Počuj, ja mám na straky teraz strašné šťastie. Mňa všade prenasledujú straky. Ukradli mi už plafky normálne, tričká! Oni majú také silné zobakýýý... Ako vieš, mne sa to sušilo na... No to je jedno z mála zvierat, ktoré nemám rada. Sú také zákerné," rozčuľovala sa slovenskou češtinou Andrea. „Hajlajt" relácie však prišiel vo chvíli, keď moderátor Rasťo Sokol prečítal Kemkovi a Verešovej nasledujúcu otázku: Okraj taniera vyložíme lentilkami. Čo sa stane, keď do taniera nalejeme teplú vodu po okraj?"„Hmmm, lentilky začnú plavať a vytvoria farebnú plť? Plavať, plavať, ako plavať? No plavať, ja neviem, začnú plavať? Počkaj Archimedov zákon... Teleso ponorené do kvapaliny je nadľahčované... či nie? Vieš, či sa neponoria, lebo budú hore... Okej, ak si nemyslíš, že v tomto prípade neplatí Archimedov zákon, dajme B... Vytvoria farebný kvietok," zhodla sa napokon Verešová s Kemkom a mali pravdu. Andrea si však aspoň svojou ľúbozvučnou slovenskou čestinou zopakovala učivo základnej školy.

Mohlo by vás zaujímať: