Jej smrť psychicky nezvládol. „Sestra bola chorá, to sme vedeli už dlho. Zomrela a jej manžel to nezvládol. Dostal infarkt,“ priznal českému portálu Blesk.cz so smútkom v hlase Honza Musil, ktorý je momentálne v Barcelone. „Je to šialená udalosť, sme z toho všetci otrasení. Je to hrozné,“ dodal moderátor, ktorého sestra sa údajne liečila na rakovinu.

Honza Musil
Honza Musil
Tv Barrandov

O to krutejšia je skutočnosť, že ich smrť nastala v rovnaký deň. „Stále ste rodinka s nami. Iba to bolí. Tak rýchlo a náhle. A pár hodin po sebe ste obaja odišli,“ plakal nad stratou svojich blízkych Musil. Na sociálnej sieti potom zverejnil fotografiu zo svojej poslednej návštevy u sestry pred odchodom do zahraničia, na ktorej sa ešte obaja usmievali.

„Sú veci, ktoré si človek nepripúšťa a ktoré odďaluje. To, že vám odchádza jeden z najbližších ľudí na chorobu, ťažko vstrebávate... Akonáhle odíde, poviete si v duchu, že je vyslobodený. Nenapadne vás ale, že pár hodín po ňom odíde i jeho druhá polovička. Veľmi to bolí," napísal srdcervúci status Musil na svojom Facebooku.