Informáciu o úmrtí herečky Tatiany Hrivnákovej, ktorá 25. septembra oslávila 74 rokov, oznámila na sociálnej sieti Instagram jej bývalá študentka Barbora Ďurovčíková. Manželke režiséra a choreografa Ján Ďurovčíka bola totiž kedysi pani Tatiana triednou profesorkou. "Tatiana Hrivnáková. Pani profesorka, triedna...Je mi to ľúto..." R.I.P.," napísala Barbora na Instagrame. Podľa portálu netky.sk sa jej stala osudnou tragická nehoda.

Ivan Letko bol kedysi manželom pani Hrivnákovej.
Zdroj: Ivan Letko, herec,

Nám sa podarilo zistiť, čo sa presne stalo. Herečka sa podľa našich informácií z okolia umelkyne rozhodla ukončiť svoj život dobrovoľne skokom pod vlak. Ide o prípad, ktorý sa stal v pondelok pri Železnej studienke v Bratislave, o ktorom informovala aj polícia na svojej facebookovej stránke: „Podľa doterajších informácii mala 74-ročná žena vstúpiť a následne zostať stáť na koľajisku. Rušňovodič vzhľadom k rýchlosti vlaku a krátkej vzdialenosti nedokázal zrážke zabrániť. Na mieste obhliadajúci lekár skonštatoval smrť. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania."

Herečka dokonca po sebe zanechala aj list, ktorý pred hrozivým činom sama doniesla do školy, na ktorej vyučovala. Z jeho obsahu doslova mrazí. "Pani Hrivnáková učila na konzervatóriu v Bratislave. V pondelok, kedy nepracovala, prišla na vrátnicu školy, kde nechala list pre pani riaditeľku. V liste opísala, že už nemá ďalej dôvod ani silu žiť, že ide za synom (ten pred necelými piatimi mesiacmi tragicky zahynul v zahraničí, pozn. red.). Okrem listu na rozlúčku zanechala aj kľúče od bytu a detaily vlastného pohrebu. Pani Hrivnáková ukončila svoj život skokom pod vlak," dozvedeli sme sa zo zdroja z okolia herečky.

FOTKY ZOSNULÉHO SYNA HRIVNÁKOVEJ SI POZRITE V GALÉRII >>

Hrivnáková neuniesla bolestivú stratu jej milovaného syna, ktorý tragicky prišiel o život v máji tohto roku. Slovenský diplomat Michal Hrušík (†38) zomrel pri splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom. „Osudným sa mu stal Balkán, jeho veľká láska, inšpirácia a vášeň, ktorý poznal tak, ako málokto, a to nielen po odbornej stránke, ale vďaka svojim častým výletom objavil všetky zákutia prírodnej a kultúrnej rozmanitosti,“ napísalo vtedy slovenské veľvyslanectvo s tým, že sa s diplomatom nelúči, pretože jeho odkaz tu bude naďalej prítomný. Zároveň vyjadrilo úprimnú sústrasť rodine a priateľom.

Prečítajte si tiež: