Už čoskoro vás diváci uvidia ako taxikára. Ako ste sa stotožnili s touto rolou?

Neviem, prečo oslovili mňa. Podľa mňa máme v tejto sfére veľa skúsených moderátorov. Ale povedal som si, že to teda vyskúšam. Tak uvidíme, ako mi to pôjde a čo na to povedia diváci. Avšak ak môžem priznať, úloha moderátora aj šoféra v jednom mi potvrdila jednu vec, a to, že človek sa má držať svojho remesla, lebo to bolo veľmi náročné, hoci mám veľmi bohaté skúsenosti.

Pred časom ste hviezdili na Markíze ako porotca v šou Tvoja tvár znie povedome a teraz budete mať šou na JOJ-ke. Zdá sa, že sa o vás televízie bijú. Ako to vy vnímate?

Nevnímam to vôbec. Čo sa týka šou Tvoja tvár znie povedome, je to obrovská zábava, je to pre mňa relax, mám to rád. Je to skôr o tej srande. Pri IQ Taxi sa zasa človek veľa dozvie a hlavne ľuďom rozdávam peniaze. Ja mám z toho úprimne obrovskú radosť.

Na pódiu sa cíti ako ryba vo vode.
Na pódiu sa cíti ako ryba vo vode.
Zdroj: archív

Prečo ste prikývli na túto ponuku? Čo bolo rozhodujúcim faktorom?

Musím priznať, že najväčším lákadlom bolo, že to je niečo nové. Chalani zo skupiny ma lákali, nech to skúsim, aké je to byť moderátorom, tak som si povedal, prečo nie. Tiež sa mi veľmi páčilo, že môžem dať ľuďom peniaze. Pravdaže, musia správne odpovedať, no systém, že za jazdu taxíkom nemusia platiť, dokonca môžu pri ceste zarobiť dosť pekné peniažky, bol pre mňa veľmi lákavým.

Viete si predstaviť, že by ste sa tým aj živili?

Myslím si, že to bola dobrá skúsenosť, no ako som spomínal, ten spevácky koníček ma najviac baví. Keby som si mal vybrať, či budem skôr moderátor, alebo šofér, asi by som si vedel viac predstaviť, že by som sa živil šoférovaním, lebo ma to veľmi baví. Nechcem sa chváliť, ale mám aj certifikát rely jazdca, ak je možnosť, šoférujem aj kapelácke auto a ročne najazdím len vlastným autom vyše 50-tisíc kilometrov. Jedným z mojich snov bol buď vojak z povolania a druhým vodič kamióna. Nikdy nehovor nikdy.

Zo speváka „Kulyho“ urobili nielen porotcu, ale už aj moderátora a taxikára v jednom.
Zo speváka „Kulyho“ urobili nielen porotcu, ale už aj moderátora a taxikára v jednom.
Zdroj: tv joj

Spomeniete si aj na „komplikácie,“ alebo „vtipné príhody“ z natáčania?

Čo sa týka komplikácie, pamätám si jednu vtipnú, keď sme boli plne rozbehnutí a odrazu v polovici natáčania sme zistili, že jeden diel sa nenahral zvukovo. Tak sme to museli dávať opäť odznova. Ale to sa stáva a nikto to nebral tragicky. Čo sa týka vtipných príhod, tých bolo viacero. Napríklad tie trúbenie autobusov či taxíkov boli úžasné. Produkcii som navrhoval, že každé ráno v deň natáčania by sme mali zavolať na Zelenú vlnu, že sa bude pohybovať po bratislavských cestách špeciálny jojkársky taxík, nech sú šoféri zhovievavejší a netrúbia toľko. Niekedy sme sa otáčali tak na divoko, že som prekvapený, že sme nedostali žiadnu pokutu (smiech).

Mohlo by vás zaujímať: