Zlatý slávik Karel Gott bojuje s akútnou leukémiou. Podľa jeho slov - pred štyrmi rokmi kvôli agresívnemu nádoru podstúpil intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému zmiznutiu.  „Po niekoľkých druhoch liečby sa moje ochorenie vyvinulo v akútnu leukémiu,“ povedal spevák pre český Blesk.cz.

Gott sa ale nevzdáva a s chorobou bojuje. Veľkou oporou v ťažkých chvíľach mu je aj jeho manželka Ivana (43), ktorá s ním chodila na všetky vyšetrenia. „Podstupujem ambulantnú liečbu a chodím do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj zdravotný stav,“ opisuje Gott.

A na svojom profile na sociálnej sieti sa prihovoril fanúšikom o niečo obšírnejšie. „Vážení priaznivci, denník Blesk mi položil konkrétnu otázku, ktorá sa týkala môjho zdravotného stavu. Pýtali sa na to, či sa mi vrátila rakovina a či podstupujem liečbu. Aby som predišiel špekuláciám, rozhodol som sa na ich otázku odpovedať a cítim potrebu zdeliť svoju situáciu i vám. Nechcem som vás zaťažovať svojimi problémami, nie som ten, ktorý by o svojom súkromí, zvlášť zdraví, verejne sám rozprával a nechával sa tak ľutovať. So svojou chorobou som sa chcel vďaka špičkovému tímu prof. Trněného vysporiadať sám, po boku svojej manželky a mojich najbližších," spustil Gott, ktorý bol aj v ďalších slovách skutočne úprimný.

Po Karlovom boku stojí manželka Ivana.
Po Karlovom boku stojí manželka Ivana.
Zdroj: instagram

„Pred 4 rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému vymiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha „krvetvorby v podobe Myelodysplastického syndromu". Cez niekoľko druhov liečby prešlo, bohužiaľ, toto ochorenie v uplynulých mesiacoch do akútnej leukémie. Podstupujem ambulantnú liečbu a dochádzam do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav. Som rád, že môžem byť doma v kruhu rodiny. Práve dokončujem svoju autobiografiu, ktorá nakoniec vyjde až začiatkom jari budúceho roka. Pred pár dňami sme dotočili zábery pre celovečerný dokumentárny film o mojom živote a pridávam aj fotografiu, ktorá vznikla pri natáčaní. Váš Karel," dodal vo vyjadrení na záver a ľudia ho okamžite zahrnuli množstvom podporných komentárov.

FOTO, pod ktorou oznámil fanúšikom túto správu, nájdete v galérii tu >>
VIAC O CHOROBE A PREJAVOCH na druhej strane >>