Zlatý slávik bola anketa popularity českých a slovenských umelcov organizovaná od roku 1962 do 1991. Práve v týchto rokoch získal Gott prvých 22 zlatých slávikov. Od začiatku 70. rokov do pádu komunizmu však boli jeho výsledky z politických dôvodov falšované. Anketa bola obnovená v Česku až v 1996 pod názvom Český slavík a od toho roku Karel získal ďalších 20 zlatých slávikov. Těšínský si zaspomínal na prvého slávika z roku 1996.

Jaroslav Těšínský
Jaroslav Těšínský
Zdroj: Blesk.cz

„Keď sme o tom vtedy hovorili a Karel sa na neho opäť chystal, sám hovoril, že je zvedavý, ako to po tých rokoch pauzy dopadne. Sledoval, aké má kto práve dobré pesničky, klipy, aké sú tu nové talenty. Svedčí o tom aj to, že v roku 1996, keď sa slávik zase udeľoval, prišiel na prenos s každou topánkou inou,“prezradil Těšínský v Blesku.

 

Viacerí, čo si to pamätajú, tvrdia, že to nebolo omylom. „Hovoril, že to je povera, že keď má vraj každú topánku inú, má mu to priniesť šťastie. Takže mal jednu čiernu a druhú, myslím, žltohnedú. Vidíte, ono to vyšlo,“dodal na záver.

FOTKY GOTTA Z ODOVZDÁVANIE CIEN NÁJDETE V GALÉRII:

Mohlo by vás zaujímať: