,,Áno, po vzájomnej dohode som v utorok podal žiadosť - návrh na rozvod,“ potvrdil nám Jozef Heriban, ktorý uviedol aj hlavný dôvod toho, prečo sa po 39 rokoch rozhodli pre tento radikálny krok. ,,Takto sme sa rozhodli, je to proste dlhodobejšia záležitosť a nedokázali sme vyriešiť našu krízu, takže toto je naše rozhodnutie. Sme na všetkom dohodnutí a budeme ďalej žiť spolu ako priatelia. Žijeme v jednej domácnosti, ale Alenka je vo Viedni, ja žijem tu,“ vysvetlil nám Heriban.

Rodina Heribanovcov.
Rodina Heribanovcov.
archív

Ich rozchod šokoval viacerých. A to najmä preto, že obaja v spoločnosti zakaždým pôsobili šťastne a každý by o nich povedal, že slovo hádka ani vôbec nepoznajú. No opak bol zrejme pravdou. Manželia to medzi sebou také ideálne nemali už niekoľko rokov. Najavo to dal samotný Heriban aj v niekoľkých rozhovoroch. ,,Ale nemyslite si, že náš vzťah je ideálny. Niektoré naše rozhovory sú zničujúce,“ priznal ešte v roku 2013. Dokonca, keď dvojica ešte nemala dcéry Tamaru a Barboru, museli Heribanvoci čeliť aj viacerým klebetám. V roku 2002 totiž Alena v denníku Sme priznala, že o manželovi Jozefovi sa napočúvala mnoho klebiet... ,,To som teda počula a nie jednu. A ja na to nič, pretože keby som mala po každej klebete vyvinúť nejakú protiaktivitu, asi by ma to poriadne vyčerpalo.“

Harmonickému manželstvu je koniec. Alena a Jozef sú pred rozvodom.
Harmonickému manželstvu je koniec. Alena a Jozef sú pred rozvodom.
Emil Vaško

Jozef Heriban bol však o čosi zhovorčivejší. ,,Jedna bola ,dobrá’ v čase, keď sme ešte nemali deti. Vtedy sa klebetilo o našej sexuálnej orientácii. Že naše manželstvo nie je celkom presné... Ja mám rád vtipné a šarmantné klebety. Dokonca si niektoré sám vymýšľam a teší ma, keď sa po čase vrátia ku mne späť. Ľudia by mali viac klebetiť a menej sa trápiť,“ šokoval vtedy Heriban. Problémy sa tak očividne nakopili a až teraz došlo k najhoršiemu. K rozvodu.