Monika, ktorú diváci poznali aj z Rodinných prípadov, si na život siahla v pondelok. „Po 9. hodine v pondelok doobeda bola privolaná záchranná služba do bytu na Kolárskej 14 v Bratislave. Záchranári prišli k 27-ročnej žene. Lekár iba konštatoval úmrtie. Boli tam zjavné známky smrti,“ povedal nám záchranár Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Monika Potokárová patrila k najobsadzovanejším herečkám činoherného súboru SND, momentálne mala v repertoári v Národnom divadle 12 postáv. O jej súkromí sa toho veľa nevedelo, no pred polrokom šokovala tajnou svadbou s hereckým kolegom Robom Rothom. Umelecky nadaná Monika pôsobila na ľudí ako milé a usmiate dievča, ktoré milovalo cestovanie, divadlo a všetko robilo doslova na 101 percent.

 

Vo februári 2018 sa však herečka objavila ako hosť v relácii Adely Vinczeovej Trochu inak. Všetci si hneď všimli, že Monika, hoci sa šou točila v SND, sa cíti dosť napäto. Aj Adele sa zdala akási ustráchaná. Akoby Vincezová vycítila, že keďže herečka bola tentoraz na divadelnom pódiu sama za seba a nehrala žiadnu postavu, necítila sa príjemne.

V tomto dome žila herečka s manželom a tu aj zomrela.
V tomto dome žila herečka s manželom a tu aj zomrela.
Zdroj: Michal Smrčok