Otto Weiter s nebohou manželkou Andreou.
Zdroj: Ivan Pastor

Keď najväčšia bolesť pominula, založil s ňou nielen spevácke, ale aj to partnerské duo. Rodáčku z Bardejova objavili pre divadelný svet nebohý Jozef Bednárik († 65) a Ján Ďurovčík. Hrala hlavné ženské postavy v muzikáloch Dracula, Krysař či Matúš Čák Trenčiansky. Na scénach divadiel sa pohybuje vyše 20 rokov a s bývalým manželom má syna Lea (16). A hoci mala roky svoju fanúšikovskú základňu, celé Slovensko ju spoznalo až vtedy, keď sa po smrti Andrey Fischer začala objavovať v dome Otta Weitera. Udialo sa tak pár mesiacov po smrti jeho manželky a v apríli 2021 vyšlo najavo, že tvoria pár a Maxin má v dome u Otta nahlásený už aj trvalý pobyt.

Otto Weiter a Petra Maxin.
Zdroj: Archív Otta Weitera

Harmonické spolunažívanie s Weiterom jej teraz prekazila kauza z minulosti. Pred rokmi sa totiž spojila s podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou. Nám sa teraz podarilo vypátrať, že Kabrheľovú a Maxin spájala rovnaká účtovníčka. Tá pracovala u podnikateľky a pre Petru robila účtovníctvo. V tomto bode sa ich cesty preťali, a čo sa dialo ďalej, môžeme len dedukovať. Najnovšie však vyplávalo na povrch, že spolu lietajú v problémoch. A nie malých.

Eleonóra Kabrheľová si už svoje odsedela, súdy pokračujú.
Zdroj: archív


Spolu s Eleonórou Kabrheľovou sú totiž z ekonomickej trestnej činnosti obvinení Donald D. a Petra M. Podľa obžaloby mali v septembri 2007 kúpiť tlačiarenský stroj približne za 3,2 milióna eur a uplatniť si nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500 000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože počas kontroly natrafil na neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. Pojednávanie tejto kauzy sa začalo ešte v marci 2014 a pokračovalo nedávno. Nám sa podarilo zistiť, že za Petrou M. sa skrýva partnerka Otta Weitera Petra Maxin.
Tá redakcii Plus JEDEN DEŇ priznala: „Je to moja nočná mora, ktorá ma prenasleduje od roku 2011. Keďže v danej veci aktuálne prebieha súdne pojednávanie, nemôžem sa k nej po porade s právnikom akokoľvek vyjadrovať.“

AKO BÝVA OTTO WEITER, SI POZRITE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: