Viktor všetky svoje potulky po Slovensku svedomito natáčal a zverejňoval na sociálnej sieti. Ľuďom predstavoval múzeá, galérie, krásne kostoly či prírodu a všetky miesta, ktoré by mali rozhodne navštíviť. ,,Máme za sebou našu tohtoročnú dovolenku, keďže do konca decembra už nemáme žiaden voľný týždeň. Horehronie, Liptov, Tatry, Spiš, Považie... za tento týždeň sme zažili špičkové hotelové služby, perfektný personál, silné príbehy slovenského umenia, našu výnimočnú históriu, krásnu prírodu, ale aj záplavu nevkusných suvenírov striedajúcich sa so stánkami s lahôdkami pre fanúšikov kardiovaskulárnych chorôb,“ zveril sa markizák s tým, že poslednú vetu adresoval práve návšteve Štrbského Plesa.

Viktor Vincze výlet na Štbské pleso neodporúča.
Viktor Vincze výlet na Štbské pleso neodporúča.
Zdroj: Instagram V.V.

VINCZEHO ZÁBERY ZO ŠTRBSKÉHO SI POZRITE V GALÉRII


„Po 25 rokoch sme navštívil športový areál na Štrbskom plese a jeho okolie. Srdce národného parku obklopené najvyšším piatym stupňom ochrany, s prírodnými územiami európskeho významu. A v jeho vnútri – langoše, zapekané bagety, tisícky ,tradičných‘ suvenírov. Náhodne usporiadané budovy, búdy, chatky, zhrdzavené nápisy. Nenávidená a panorámu Tatier vraj przniaca vyrastajúca vyhliadková veža, pritom schátraný a neopraviteľný skokanský mostík, ktorý vizuál pohoria mení už od diaľnice, zdá sa, neprekáža nikomu,“začal sa rozčuľovať Vincze.
„Možno sa v tom len nevyznám, ale takto si Areál snov, ako ho v 70. rokoch nazvali, nepredstavujem. Ak na obnovu a prevádzku dlhodobo nie sú peniaze, radšej to zbúrajme a nechajme prírode,“ pokračoval Viktor, na čo reagovala Kristína Tormová, že sa tam bojí ísť. ,,Báť sa nemusíš. Ale nechoď tam, je to úplne zbytočný výlet. Bohužiaľ,“ vyhlásil Vincze, na čo sa už ozvali urazení Tatranci.

Vinczeovci boli v rámci svojej dovolenky aj v Tatrách.
Vinczeovci boli v rámci svojej dovolenky aj v Tatrách.
Zdroj: Instagram V.V.


„Viktor, ďakujeme vám za ,podporu‘ cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách. V týchto časoch je to viac ako potrebné. Nás Tatrancov táto situácia nesmierne mrzí, pohoršuje a vytáča. My domáci sa snažíme ako môžeme zveľaďovať, ozývať sa, keď je to možné. Takže akákoľvek takáto povrchná kritika nie je na mieste, pretože nie je v našich silách to zmeniť. No spoliehame sa na to, že štíty, turistické chodníky sa prerobiť alebo zlikvidovať nedajú,“napísal mu prevádzkovateľ obchodu v Tatrách. Vincze však trvá na svojom. ,,Prepáčte, nebudem posielať ľudí, ktorí možno tento rok dajú šancu Slovensku, na miesta, ktoré ich definitívne od domáceho turizmu odradia,“ povedal na margo Štrbského Plesa. ,,Môj text je o konkrétnom stave konkrétneho miesta. Tatry nie sú len šporotvý areál na Štrbskom Plese. Veľa ľudí do nich ale vstupuje práve cez neho a pre mňa to bol jednoducho veľmi smutný zážitok. V Tatrách je veľa krásnych miest, a to som mojim príspevkom vôbec nevylúčil,“ napísal nám Vincze.

Anketa
Máte rovnaký názor na Štrbské pleso?
  • 64%
  • 36%

Mohlo by vás zaujímať: