Za Monikou Potokárovou († 27) ostalo veľké prázdno. Kritici ju označovali za najväčší talent mladej hereckej generácie. Na javisku podávala excelentné výkony, no v súkromí tajne volala o pomoc. „Anjeli strážni, čo ste robili? Kde ste boli v tú osudovú chvíľu? Vy viete, že človek nepočuje, keď niekomu potichu puká srdce. Len sudičky to vedeli. Pýšili sa, koľko talentu jej nadelili, ale zamlčali jej údel človečí,“venoval jej slová do neba František Kovár.

Uplynulý piatok sa v budove SND konal slávnostný galavečer, kde sa oceňovali umelci. A jednu z cien získala aj zosnulá Monika. Cenu prišiel za ňu prevziať jej manžel Robo Roth. „Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som bol manželom Moniky Potokárovej,“povedal Roth, ktorému sa počas rozprávania lámal hlas.

Monika Potokárová († 27): Obe dievčatá boli mladé, talentované, no neuniesli bremeno svojich problémov.
Monika Potokárová († 27): Obe dievčatá boli mladé, talentované, no neuniesli bremeno svojich problémov.
Zdroj: snd

Monika však nie je jediná umelkyňa, ktorá už zrejme nedokázala niesť na pleciach bremeno svojich problémov. Začiatkom septembra šokovala filmový svet smutná správa, že vo veku 30 rokov zomrela režisérka Mária Rumanová. Debutovala filmom Hotel Úsvit a bola študentkou dokumentaristu a režiséra Jara Vojteka. Talentovaná Mária, ktorá pracovala aj pre RTVS, mala spáchať samovraždu.

„Možno to bolo jej krehkosťou, nadmernou citlivosťou. Odzrkadľuje sa v talente, no nie je zvládnuteľná v bežnom živote,“povedal režisér Vojtek. Jeho slová akoby presne odrážali aj život Moniky. A práve táto šikovná režisérka bola dobrou kamarátkou Roba Rotha. Obaja spolu pracovali aj v roku 2014 na projekcii k predstaveniu Othello v Brne. V tomto prípade ide skutočne iba o smutnú zhodu náhod, no keďže obe umelkyne boli hercovi blízke a len tri mesiace po sebe odišli zo sveta dobrovoľne, o to viac z toho mrazí...

ZÁBER ROTHA SO ZOSNULOU REŽISÉRKOU V GALÉRII

Prečítajte si tiež: