Od 20. decembra minulého roku, kedy bol Gott konečne uložený do hrobky na cintoríne na pražských Malvazinkách, tam neustále prichádzajú ľudia zo všetkých kútov Českej republiky i susedných krajín. Ale v poslednej dobe spevákov hrob prestáva byť dôstojným miestom posledného odpočinku. Všade naokolo je roztečený vosk, trávnik už dávno prestal pripomínať trávu, a to nie je všetko. V pondelok ráno tam vypukol požiar. Zhorela takmer celá ikebana - zimný dekoračný kvet, ktorú nechala naaranžovať vdova Ivana.

 

Príčinou zrejme bolo to, že ľudia tam dávajú sviečky bez obalu a už k horiacim sviečkam položia kvety v papierovom obale alebo k nim posadia plyšové hračky. Fanúšikovia by mali k hrobu pristupovať s väčšou úctou a voliť také sviečky, ktoré nespôsobia požiar.

Na hrobe je veľká podobizeň speváka so zlatým podpisom.
Na hrobe je veľká podobizeň speváka so zlatým podpisom.
Zdroj: Blesk/Daniel Černovský, Dávid Kundrát

Ideálne sú kryté, naopak, nie sú vhodné napríklad čajové. Podľa informácií Blesku sa do upratovania najčastejšie púšťa Ivana so svojou mamou Blankou Krejčí. Čistením trávy strávi dokonca niekoľko hodín. Včera to ale bolo nad jej sily a úlohy sa chopila správa cintorína. „Už to tu upratujeme 2,5 hodiny. Zhoreli sviečky, od nich sa chytila ikebana a od nej potom ešte aj tuje za hrobom,“prezradili českému Blesku ženy, ktoré skončili s upratovaním pietneho miesta včera pred poludním.

FOTO POŽIARU GOTTOVHO HROBU NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: