Petra predviedla, ako dokáže človek tancovať napriek natrhnutému úponu svalu.
Zdroj: Emil Vaško

Divadlo muselo len pár minút pred začiatkom predstavenie zrušiť. Napriek zopár kritickým ohlasom však väčšina divákov toto rozhodnutie chápala a podobný názor malo zaiste i vedenie divadla. O to väčší šok však museli všetci zažiť, keď ju v nedeľu večer zbadali stáť na tanečnom parkete. Petra síce mala na nohe bandáž a vravela, že zatancuje so sebazaprením, najzarážajúcejší je samotný fakt, že sa rozhodla tancovať.

Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. Predstavenie, ktoré museli kvôli Vajdovej zrušiť.
Zdroj: Facebook SND

Azda len málokto pochopí, že niekto v sobotu večer nezvládne zahrať divadelné predstavenie, ale bez problémov absolvuje tanečné vystúpenie. Čo si o tom myslí vedenie SND? „Predstavenie bolo zrušené hodinu pred začiatkom z dôvodu zdravotnej indispozície Petry Vajdovej. Táto skutočnosť bola doložená odborným stanoviskom lekára,“ znie oficiálne stanovisko generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského.

Riaditeľ SND je z herečkinho konania v šoku.
Zdroj: Július Dubravay

Z Petrinho účinkovania v tanečnej šou je však rozčarovaný. „To, že Petra Vajdová v nasledujúci deň napriek indispozícii účinkovala v televíznom programe, považujeme za jej nešťastné rozhodnutie a ďalší osobný omyl,“ dodal. Je otázne, ako sa situácia ďalej vyvinie a aká sankcia Petre v divadle hrozí.