Herec Marián Labuda zažil 31. marca 2000 poriadne traumatizujúce chvíle. Na ceste na predstavenie v rámci dní slovenskej kultúry v okrese Tábor v Českej republike havarovalo vozidlo vtedajšeho ministra kultúry SR Milana Kňažka. Okrem vodiča a ministra boli v aute aj herci Milan Lasica a Marián Labuda.

Kým Kňažko a Lasica vyviazli s menej vážnymi zraneniami, Labuda utrpel ťažšie zranenia panvovej kosti. Pri nehode pri nich rozhodne stáli všetci anjeli strážni. Kňažkovo auto sa totiž stretlo s protiidúcim kamiónom a oni akoby zázrakom prežili.

Na Mariána Labudu sa od roku 2000 lepila poriadna smola.
Na Mariána Labudu sa od roku 2000 lepila poriadna smola.
Emil Vasko

Po tejto hororovej udalosti sa zo zranení dával Labuda dlhší čas dokopy a nakoniec skončil aj na doliečovaní v Kováčovej. A práve tam vznikli fotografie, ktoré doteraz nikto nevidel. Do redakcie nám ich poslal čitateľ, ktorý sa tam v tom čase s umelcom a jeho priateľom osobne stretol.

,,Marián Labuda bol v Kováčovej na rehabilitáciách, keďže pri nehode utŕžil niekoľko zlomenín. Pre herca to bol však mimoriadne traumatizujúci zážitok, pretože pri zrážke s kamiónom mohlo byť po nich. Pánovi Labudovi krátko po nehode dokonca diagnostikovali silnú cukrovku a on tvrdil, že to je dôsledok nehody a stresu, keďže po nej sa mu metabolizmus obrátil hore nohami,“ napísal nám čitateľ, ktorý sa s nami podelil aj o intímne zábery, ako si Labuda v Kováčovej pichá do brucha inzulín a pózuje o barlách. Herec mal dobrú náladu, bez problémov súhlasil aj so zvečnením takýchto osobných záberov. Nechýbal pritom ani jeho povestný úsmev.

Labuda sa dlhší čas dával dokopy a nakoniec skončil aj na doliečovaní v Kováčovej.
Labuda sa dlhší čas dával dokopy a nakoniec skončil aj na doliečovaní v Kováčovej.
archív

SPOMÍNANÉ FOTOGRAFIE NÁJDETE U NÁS V GALÉRII:

Prečítajte si tiež: